Teknoloji

TEKNOFEST Girişim Yarışması Başvuruları Başladı

TEKNOFEST Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST Girişim Yarışması başvuruları başlamış durumdadır. Yarışmanın amacı, daha önce TEKNOFEST Yarışmalarına başvuran takımların projelerini girişime dönüştürmelerini ve bu girişimlerin büyümesini sağlamaktır.

Yarışmaya lise, üniversite ve üzeri seviyedeki takımlar veya takım üyeleri başvurabilir. Yarışma, takımların hazırladıkları girişim sunumları üzerinden 10 farklı tema altında gerçekleştirilecektir.

TEKNOFEST Girişim Yarışması, erken aşama girişimler için “Ön Kuluçka” ve ileri aşama girişimler için “Hızlandırma” olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.

Ön Kuluçka kategorisi, proje fikri olan veya prototip geliştirmekte olan takımları kapsamaktadır. Bu kategoride, girişimin kurulu olması veya şirketleşmiş olması zorunlu değildir.

Hızlandırma kategorisi ise projelerini test edilebilir bir prototipe veya ürüne dönüştürmüş ve bu projeleriyle şirket kurmuş takımları hedeflemektedir.

TEKNOFEST Girişim Yarışması’na başvuran ve finale kalan takımlara ulaşım, yemek ve konaklama desteği sağlanacaktır. Finale kalan takımlar, sahnede sunum yapma, projelerini/ürünlerini tanıtma ve sergileme, potansiyel işbirliği görüşmeleri yapma gibi imkanlara sahip olacaklardır. Yarışma sonucunda dereceye giren takımlara 7 Milyon TL’den fazla para ödülü verilecektir.

TEKNOFEST

TEKNOFEST Girişim Yarışması’nda aşağıdaki temalar üzerinde çalışmalar yapılabilecektir:

  1. Afet Yönetim Teknolojileri
  2. Çevre, Enerji ve İklim Teknolojileri
  3. Eğitim Teknolojileri
  4. Engelsiz Yaşam Teknolojileri
  5. Haberleşme ve İletişim Teknolojileri
  6. Sağlık ve İyi Yaşam Teknolojileri
  7. Tarım Teknolojileri
  8. Turizm Teknolojileri
  9. Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri
  10. Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri

TEKNOFEST Girişim Yarışması’na başvurmak ve detaylı bilgi almak için 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanı’nda, 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında ise İzmir Çiğli Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin bir parçası olmak için başvuru adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Daha önce TEKNOFEST’e başvurduysan, şimdi Girişim Yarışması’na katıl, projeni girişime dönüştür.

Son başvuru: 10 Temmuz 2023

Detaylı bilgi için: http://teknofest.org

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et