Teknoloji

TEKNOFEST 2023 Yolculuğu Devam Ediyor

TEKNOFEST , Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. 2023 yılında İzmir’de düzenlenecek olan TEKNOFEST , 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor. TEKNOFEST, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenleniyor.

Festival kapsamında birçok yarışma düzenlenecek. Bunlar arasında Deneyap Kart Yarışması, Roket Yarışması, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması, Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Psikolojide Teknolojik Uygulamalar, Savaşan İHA Yarışması, Helikopter Tasarımı Yarışması, İnsansız Hava Araçları Yarışması yer alıyor. Festivalde 44 yarışmaya ile 1.000.000 yarışmacı katılıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılında TEKNOFEST’in üçüncü ve son durağı olan İzmir‘de ülkemiz ve insanlık için bir hikaye yazılıyor. Festival alanında gururla gezen 7’den 70’e herkes unutulmaz anlar yaşıyor. Üstelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Elon Musk‘ın önümüzdeki yıl TEKNOFEST’e katılacağını açıklaması büyük yankı uyandırdı. Elon Musk, X.com hesabından İngilizce paylaştığı TEKNOFEST videosu milyonlar tarafından görüntülendi.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et