Teknoloji

Stille Spor Buluştu

OUTDOOR AKTİVİTELERİNE İLGİ DUYANLAR DA ARTIK ŞIK SAATLER TAKABİLİR.

Akıllı saat pazarına hiç de yabancı olmayan Garmin, konu bu denli derinleşmeden ve çeşitlenmeden evvel de outdoor tutkunları için yardımcı ekipmanlar üretiyordu. Sonradan bileklik ve akıllı saatleri ile sporculara daha da fazla seçenek sunmaya başladı fakat en son akıllı saati Fenix Chronos ise belli ki bir klişeye nokta koymaya geliyor. Navigasyon yardımı ve aktivite takibi özelliklerine sahip premium görünümlü lüks bir akıllı saat olan Fenix Chronos, titanyum ve iki adet paslanmaz çelik olmak üzere toplam üç farklı versiyonla birlikte geliyor.

Özellikleri

Garmin’in daha önceki saatlerinde sunduğu gibi aktivite takibi yeteneğine de sahip olan saat, kalp ritmi ölçümüne ve uyku takibine de imkan tanıyor. Tüm versiyonlarda kullanılan 1,2 inçlik renkli LED ekran, çizilmelere dayanıklı safir camla kaplı. 100 metre derinlikte bile sorunsuz çalışabilen saat UltraTrac pil tasarrufu yardımıyla 25 saate kadar; GPS aktifken ise 13 saate kadar kullanım imkanı sunuyor.

Chronos çok yönlü GPS özelliğine sahip ve bisiklet, yüzme, triathlon, yürüyüş, tırmanma, kayak, kürek ve golf gibi farklı çeşitli etkinlikleri izlemek için harika bir cihaz.

Tüm gün attığınız adımlar, mesafe, yakılan kalori, uyku ve kalp hızı gibi şeyler için izleme faaliyetinin yanı sıra, iPhone veya Android telefona bağlı akıllı telefon bildirimleri de bulunuyor. Ayrıca bir altimetre, barometre ve pusula içerir ve 100 metreye kadar su geçirmez. Üstelik Wi-Fi özelliği de bulunuyor.

Pil ömrü ise iyi ama Fenix 3 HR kadar iyi değil.

Yurt dışında piyasaya sunulan saatin başlangıç satış fiyatı 899 dolar. Garmin Fenix Chronos’un titanyum versiyonunun fiyatı ise 1.500 dolar.

Fenix Chronos

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et