Teknoloji

Samsung\’dan Yeni Cep Telefonu: Galaxy Express

Gün geçmiyor ki Samsung yeni bir cep telefonu üretmesin. Sabah kalkıyoruz bir model, akşam yatıyoruz farklı bir model…

Samsung, 4.5 inç ekrana sahip Galaxy Express adlı telefonu sürpriz bir şekilde tanıtarak, hemen hemen her ekran boyutu için bir cep telefonu üretmiş durumda. Çünkü 4 inç için Galaxy S3 Mini4.3 inç için Galaxy S2 Plus4.65 inç için Galaxy Premier ve 4.8 inç için Galaxy S3\’ü piyasaya sürmüştü.

Samsung\’un RGB altpiksel tasarımına sahip Super AMOLED Plus ekranını kullanan Galaxy Express, ekran çözünürlüğü ile yeni cihazların biraz uzağında yer alıyor.

SamsungSuper AMOLED Plus ekranını kullanan Galaxy Express, 480×800 piksel WVGA ekran çözünürlüğü ile yeni cihazlara göre sınıfta kalıyor. Galaxy Express4G LTE desteğine sahip olacak. 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciyle gelecek.

Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ve firmanın en yeni nesil arayüzü olan TouchWiz Nature\’ı kullanan Galaxy Express5 Megapiksel arka kameraya ve 1.3 Megapiksel ön kameraya sahip olacak.

Birbirinin aynısı bu kadar çok model varken neden Samsung, bu kadar ara telefon çıkarıyor? Merak doğrusu…

\"galaxy-express\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et