Teknoloji

Samsung Galaxy S Serisi 100 Milyonu Aştı

\"samsung-galaxy\"Teknoloji devi Samsung Electronics, yaptığı açıklamada şirketin en çok satan ürünü GALAXY S3 akıllı telefonu ile önceki iki model olan GALAXY S ve GALAXY S2\’nin küresel kanal satışlarının 13 Ocak 2013 tarihi itibariyle 100 milyon adedi aştığını bildirdi.

GALAXY S, dünya çapında 24 milyon adedi aşan bir satış gerçekleştirdi. GALAXY S bu satışların 10 milyonunu Haziran 2010\’da yapılan tanıtımından sonraki ilk 7 ay içerisinde gerçekleştirmişti.

Başarı çıtasını yükselten Samsung, GALAXY S2\’yi Nisan 2011\’de satışa sundu. Bu akıllı cep telefonu yaklaşık 40 milyon adet satışa ulaştı ve satışlarının 10 milyonunu sadece ilk 5 ay içerisinde gerçekleştirdi.

Kullanıcı deneyiminde devrim yapan GALAXY S3, sadece 100 gün içerisinde 20 milyon satış rakamına ulaşarak Samsung\’un bugüne kadar en hızlı satış yapan akıllı cep telefonu oldu. Galaxy S3\’ün ortalama günlük satışlarının 190.000 adet olduğunu belirtiliyor bunun sonucu olarak her bir dakikada 500 adet GALAXY S3 satılıyor. GALAXY S 3\’ün şu andaki toplam satış rakamı ise 40 milyon adet olarak tespit edildi.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et