Samsung Galaxy Mega 6,3

Samsung’un ülkemizde satışa sunduğu modellerden biriside Galaxy Mega 6,3 Samsung’un Galaxy S ve Galaxy Note ailelerine alternatif olarak geliştirdiği Phablet (tablet telefon) ailesi Galaxy Mega’nın, en büyük telefonu Mega 6,3 oluyor.

Galaxy S4’e benzer hatlarıyla dikkat çeken Galaxy Mega 6.3 devasa boyutlarına rağmen 8 mm inceliğiyle tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyor. 1.7GHz hızında çalışan çift çekirdekli Snapdragon 400 işlemci, 1 5 GB RAM, 8GB dahili hafıza 8 Megapiksel kamera, 1.9 Megapiksel ön kamera, 3200 mAh batarya gibi özelliklere sahip olan ürün, Samsung Galaxy S4 ile aynı arayüzü kullanıyor.

Cihazda yer alan 1. 5 GB RAM ve 1.7 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisi bu ölçülerdeki büyük bir telefon için kesinlikle yetersiz. Samsung ‘un WatchON adını verdiği uygulaması ile telefon daha kusursuz bir TV deneyimi için kızılötesi uzaktan kumandaya dönüşüyor. Cihazı evinizdeki eğlence sisteminize bağlandığınızda program önerilerinde bulunup, yayın zamanlamalarını programlayıp direkt televizyon kumandası haline geliyor. S Translator uygulamasıyla tercüme edilmesi gereken, GALAXY Mega’ya söylemeniz yeterli, ses ile posta ve ChatON gibi uygulamalarda söylediklerinizi anında tercüme edebiliyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap