iOS7 Dağıtımı Başladı

iOS 7Apple biraz sıkıntılı olsa da iOS 7 işletim sisteminin dağıtımına dün itibariyle başladı. 100’den fazla önemli yenilik getiren iOS 7 sürümü bu sıkıntıdan biraz etkilenmiş görünüyor.

Geçen yıl iOS 6 güncellemesi Apple tarafından en hızlı benimsenen güncelleme olarak ilan edilmişti. Google Maps ve YouTube uygulamalarının yokluğu yine de pek çok kullanıcıyı güncellemeyi bekletmesine neden olmuştu.
Bu yıl güncellemeyi bekleten sebep ise Apple sunucuları oldu. Yoğunluğu kaldıramayan sunucular nedeniyle iOS 7 güncellemesi zaman zaman çok uzun indirme süreleri gördü veya indirmeden hata verdi. Bazı cihazlar ise güncellemeyi hiç göremedi.
Chitika tarafından yapılan ilk 24 saatlik ölçüme göre iOS 7 güncellemesi %17 benimsenme oranına erişti. MixPanel tarafından yapılan ölçümde ise benimsenme oranı yüzde 36. Her iki analiz arasındabüyük farklar olsa da tahminler ikisinin ortasında bir benimsenme oranının olduğu yönünde. Mixpanel halen ölçümlere devam ediyor ve şu anda oran yüzde 38 olmuş durumda.
Geçen yıl iOS 6 işletim sisteminin ilk gün yüzde 16 benimsenme oranında kaldığı belirtiliyor. Bu bakımdan iOS 7 yeni bir rekor kırmış oluyor.
Şimdilik Apple tarafından verilmiş resmi veriler yok. Muhtemelen bir basın bülteni ile iOS 7 benimsenme oranı kesin rakamları açıklanacak veya 15 Ekim’deki iPad lansmanında iOS 7 rakamları açıklanacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın