Uzaktan Eğitim Neden Yaygınlaşıyor?

e-öğrenmeUzaktan eğitim yaygınlaşıyor. Tüm dünyada bu bu yaygınlaşma gerçekleşirken ülkemizde de aynı paralelde artıyor. Eğitim-öğretim sabır ve tasarım gerektiren bir iş. 7’den 70’e her yaştan herkesin eğitime ihtiyacı vardır. Eğitimi ve öğretmeni ise dört duvar arasından dışarıya çıkartmanın tek yolu e-öğrenme veya uzaktan eğitimden geçiyor.

Türkiye’nin eğitim ihtiyacını karşılamada bilgi ve iletişim teknolojilerinin sağladığı potansiyelden (e-öğrenme) yeterince yararlanılamıyor. İyi ve profesyonelde yapıldığında çok düşük maliyetlerle sağlanan e-öğrenme öğrenici kitlesindeki yığılmayı hafifletebiliyor. Kısıtlı eğitmen kaynağının etkin ve verimli kullanımının yanı sıra, daha geniş ye farklı öğrenici kitlelerine hitap edebilme özelliğinden dolayı iletişim ve bilgi teknolojilerine dayalı [uzaktan] öğretimin dünyadaki gelişmelere paralel ve eş zamanlı olarak ülkemizde de hızla yaygınlaşacağı bekleniyor.

E-öğrenme kurumlarda giderek artan oradan kullanılmaktadır. Sınıf içi eğitimler de bu doğrultuda değişim gösteriyor. E-öğrenme sayesinde daha etkileşimli ve motivasyonel ortamlar yaratabiliyoruz.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Sinema ve doğa gezileri en sevdiği hobileri.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir