Infrared Isıtıcı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

\"infraredIsınmak için bir ısıtıcıya ihtiyacınız mı var? Öyleyse en iyi seçenek: infrared ısıtıcı. Bu ısıtıcılar ile hem enerji tasarrufu sağlayabilir hem de bütçenize uygun yüksek verimde ısınma probleminizi giderebilirsiniz. Fakat ürünü kullanmadan önce düzgün çalıştığından emin olun. Hatta ürün ve aksesuarları kırık veya eksik ise kullanmayın ve en yakın servise teslim edin.

Cihazınız çalışırken denetimsiz bırakmayın. Isıtıcınız çalışır vaziyette evinizi terk etmeyin. Isıtıcınızı kullanmadığınız zamanlarda termostat düğmesini OFF konumuna getirin. Fişini de prizden çekin. Burada önemli hususlardan biri de prizin topraklı olmasının gerekli olduğudur.

Küçük çocukların, cihazı kullanmasına izin vermeyin. Özellikle ısıtıcınızın üzerini örtmeyin. Bu tür durumlarda yangın tehlikesi olabileceğinden, infrared ısıtıcı otomatik olarak yöneten programlayıcı, zamanlayıcı veya herhangi bir düzenle birlikte kullanılmaz. Bu ısıtıcının ateşten koruyucusu, ısınma elemanlarına doğrudan erişimi önlemek içindir. Küçük çocuklar ve engelli kişiler için tam koruma sağlamayabilir. Ayrıca ısıtınız çalışıyorken, ön koruma teline dokunmayın. Yüksek sıcaklıktan ötürü zarar görebilirsiniz.

İnfrared ısıtıcı montajı ise oldukça kolaydır. Ürün ile birlikte gelen kullanma kılavuzunda ürün montajı, açıkça belirtilir. Ürünü, duvara da monte edebiliyorsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın