SözlükTeknoloji

HDMI Kablo Teknolojisi

HDMI ‘ın açılımı, High Definition MultimedyaInterface ‘tir. Yani Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi demek.

HDMI geleceğin teknolojisidir. Yalnızca kablo karmaşasını ortadan kaldıran bir teknoloji değil; bağlantı konusundaki yeni endüstri standardıdır. Üstelik Blu-ray Disc gibi yüksek çözünürlük teknolojileriyle de uyumludur.

Bu teknoloji ile Blu-ray oynatıcıları, PlayStation 3, Ev sinema sistemleri gibi HD aygıtlarınızın bağlantısı için kullandığınızda size sağlasığı muhteşem dijital görüntü ve ses kalitesi sayesinde maksimum eğlencenin tadına varacaksınız.

Sadece tek bir kablo 7.1 surround ses çıkışı verebilecek bir bağlantı için %100 dijital HD video ve audio sinyallerini biraraya getirir.

HD kurulumunuzun önemli bir kısmını bu basit, tek kablolu çözümle gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede çok az bir zahmetle sisteminizi verimli kullanabilirsiniz.

Bu arada yüksek verimli görüntü elde etmek için altın uçlu kablo tercih etmenizi öneririm. Bu sayede seyir zevkinizi artırmış olacaksınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et