Google Glass, 8 Bin Kişi Tarafından Denenecek

google-glassesİnternete bağlı, sesle kontrol edilebilen, giyilebilir teknoloji konusundaki son ürününü hazırlayan Google, uzun zamandır merakla beklenen Google Glass adlı gözlükleri kullanması için 8 bin şanslı kişiyi belirledi. Tabii bu 8 bin şanslı kişi gözlüklere ücretsiz değil tam olarak 1500 dolar ödeyerek sahip olacak ve deneyecekler. Bu ise Google ‘a 12 minyon dolar kazandıracak.

Teknoloji meraklıları Google Glass ürününü bekleyedursun, 8 bin kişi gözlükleri teslim almak için New York, Los Angeles ya da San Francisco’ya gidecek. Deneme sürecinde eksiklerin ve sorunlu noktaların giderilmesi için çalışmlaar yapılacak. Test edenler kişiler, bu süreçte Google’a öneri ve düşüncelerini iletecek. Değerlendirmeler sonunda bu yeni teknoloji ürünü, yeni özellikler de alabilir.

Google Glass, ürün dokunmatik ekran yerine sesli komutlara yanıt veriyor. 2014 yılı başından itibaren 700 ile 1500 dolar arasında bir fiyatla piyasaya sunulması bekleniyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın