Teknoloji

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli numaradan arama yaparak ulaşılmaz olunabilir. Üstelik istediğiniz zaman. Gizli numaralardan gelen çağrıları ise anında engelleyebilirsin. Üstelik bu servis ücretsiz!

Bu makale ile gizli numarayla arama nasıl yapılır, öğrenelim. Böylece birini ararken numaranı gizleyebilir, özel arama yapabilirsin.

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Birini ararken telefon numaranı gizlemek istersen arayan kimliğini saklayacak bir dizi kodu, arayacağın numaradan önce yazabilirsin.

Bunun için önce telefon uygulamanı aç.
Sonra #31# tuşla. Bu kod, Türkiye’deki tüm telefon hizmeti veren operatörlerde (Vodafone, Turkcell, Türk Telekom) çalışıyor.
Koddan sonra aramak istediğin numarayı ekle. 0 ile başlayarak 11 haneli olacak şekilde numarayı yaz. Örneğin #31#05211111111.
Şimdi arama yap. Karşı tarafta çağrın Özel Numara olarak gözükecek.

Vodafone Gizli Numaradan Arama

Telefon numaranızı gizlemek için, Yanımda İnternet Arama Ayarlarım sayfasındaki “Numaramı Gizle” servisini kullanabilirsiniz. Vodafone Numara Gizleme Servisi, tüm Vodafone abonelerinin ücretsiz yararlandığı telefon numarasını gizleme/gösterme servisidir. Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesi veya görünmemesi ile ilgili talebinizi ise Müşteri Hizmetleri’ni (diğer operatör ve sabit hatlardan 0542 542 00 00) arayarak iletebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaradan Arama

Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisini kullanabilirsiniz. Bu hizmet tüm Turkcell’lilere ücretsizdir. Gizli Numaradan Arama Kısıtlama servisi ayarını yaptıktan sonra gelen aramalar, telefonunuz çalmadan otomatik olarak reddedilir. Gizli numaradan sizi arayanlar “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” anonsunu duyarlar.

Turk Telekom Gizli Numaradan Arama

Gizli Numara Engelleme servisi ile ücretsiz yapılabiliyor. Servisi aktive etmeniz durumunda gizli numaralardan gelen aramalar size yönlendirilmez. Gizli numara ile arayan kişiye, sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi verilir. Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli. *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et