Sosyal Medya

Neden Markalar Twitter’ın Peşinde?

Neden markalar Twitter ‘ı tercih ediyor sorusunun cevabı “kullanıcı’nın profili”.

Exact Target adlı bir araştırma şirketi Amerika’da e-marketler üzerinde yaptığı araştırmaya göre Nisan 2010 ‘da Twitter Amerika kullanıcıları, genel internet kullanıcılarına oranla;
– Forumlarda 3 kat
– Bloglarda 5 kat
– Blog yorumlarında 3 kat
– Puanlama ve değerlendirme de ise 3 kat daha aktif oldukları tespit edildi.

Başka bir deyişle; Twitter’a düzenli giren 14 milyon kullanıcı (95 milyon kullanıcıya nazaran) sosyal medya kullanımında aktif, çevrimiçi ortamda kendini gösteren (iyi ya da kötü), her yerde diyaloglara giren, bloglarda ve forumlarda aktif kişilerdir.

Exact Target’tan Morgen STEVART şöyle diyor;

Twitter da gerçekleşen hiçbir şey Twitter da kalmıyor. Her ne kadar kullanıcı sayısı facebook ya da e-mail kullanıcılarından az bile olsa, kullanıcılarının içindeki etkileyici içerik yaratıcıları sayısı o kadar fazla ki artık Twitter, internetin her köşesine içerik dağıtımı yapar hale geldi.

Exact Target, Twitter kullanıcılarına ‘neden markaları takip ettiklerini’ de sordu. En büyük nedenler, markalardaki gelecekteki yeniliklerden haberdar olmak ve firma hakkında düzenli bilgilendirilmektir.

Şirketler ve insanlar arasında oluşan konuşmalar ve paylaşımlar sayesinde firmalar kendi ürünleri ve servisleri hakkında insanların neler düşündüğünü öğrenebiliyor. Bu yolla ilişkiler kurarak büyüme gösteren birçok şirket bulunmaktadır.

Ben ise Twitter‘da öğle yemeğinde yediğini ya da izlediği filmleri paylaşan insanlardan değil, iş alanlarında faydalı olabilecek bilgiler veya araçlar paylaşan insanlardan oluşmasını istiyorum ve beklentim bu yönde.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et