LinkedIn API Değişikliğine Gidiyor

Bugün LinkedIn büyük olasılıkla API erişimini etkileyecek Geliştirici Programı için bazı önemli değişiklikleri açıkladı. LinkedIn üyelerine ve geliştiricilere daha çok değer sağlamak için çaba sarfettiğini bildirdi. Belirli kullanım durumları hakkında destek olacağı ve daha ileri netlik sağlayacak açık API‘ler düşünülüyor.

12 Mayıs 2015 tarihinden itibaren aşağıdaki kullanımlar desteklenecek:

  • Linkedin Profil API kullanarak onların Linkedin profilleri aracılığıyla profesyonel kimliğini temsil eden üyelere izin verme
  • “Profil Araçları Ekle” özelliği ile onların Linkedin profiline doğrudan sertifikaları göndermek için üyeleri etkinleştirme
  • Linkedin Paylaş API’si web genelinden Linkedin ağlarına profesyonel içerik paylaşmak için üyeleri etkinleştirme
  • Şirket API’si ile Linkedin’de profesyonel içerik paylaşmak için şirketleri etkinleştirme

12 Mayıs itibariyle, tüm yeni ve mevcut uygulamalar, yukarıdaki kullanım durumlarından en az birine odaklanması gerekiyor. Açık API’lere erişmek için güncellenmiş API Kullanım Şartları geçerli olacak.

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmakta olup Web-Grafik Tasarımı ve SEO eğitmeni. Sinema ve doğa gezileri en sevdiği hobileri.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir