Sosyal Medya

5 Yeni WhatsApp Hilesi

WhatsApp, 19 milyar dolar karşılığında satın alındığı günden bugüne birçok yeni özelliğine kavuştu. Tasarımını birçok kez yenileyen WhatsApp, diğer birçok platformda olduğu gibi gözden kaçan veya fark edilmeyen birçok özellik barındırıyor. Bu yazıda sizin için bazılarını derledik.

5 Numara: WhatsApp Görüntülü Grup Sohbeti

WhatsApp görüntülü grup sohbet özelliği, 21 Haziran 2018 tarihi itibariyle kullanıcılara sunuldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar 4 kişiye kadar sohbet edebiliyor. Bu özelliği kullanmak için ilk önce bir kişiyle görüntülü sohbet araması gerçekleştiriyorsunuz. Ardından diğer iki kişiyi eklemek içinde ok işareti ile gösterilen yere tıklamanız yeterli oluyor.

whatsapp

4 Numara: WhatsAppta Tersten Mesaj Yazma

Klasik bir metin görünümünden kurtulmak için harfleri baş aşağı yazmaktır. Bunu yapmak için ihtiyacımız olan şey ters yazı yazma programı.

Upside Down (Fip Text) uygulamasını kullanarak bunu yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra az sayıda Upside Down uygulamasını açın ve göndermek istediğiniz metni yazın. Metni “Copy” butonunu kullanarak kopyaladıktan sonra WhatsApp’ı açın ve göndermek istediğiniz herhangi bir arkadaşınızı seçin mesajı yapıştırarak gönderebilirsiniz. Eminiz karşınızdaki kişi bu ters mesajı görünce çok şaşıracaktır .

3 Numara: WhatsApp İnternetsiz Kullanma

WhatsApp normalde internet üzerinden sizlere mesajlaşma, arama ve görüntülü konuşma imkanı veriyor. Ancak bu özellik sadece Android de işe yarıyor. iOS da Ayaarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı Proxy ve Port değişimi yapılamadığı için kullanılamıyor.

  1. Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ayarlar bölümüne girin.
  2. Mobil Ayarlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
  3. Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğini tıklayın.
  4. Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun:

İsim: WhatsApp
APN: İnternet
Proxy: 127.0.0.1
Bağlantı noktası: 8080

Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve erişim noktası adları bölümünden WhatsApp’ı seçin. Bu işlemi yaptıkten sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor.

2 Numara: WAToolkit

WhatsApp Web’i kullanan herkes için sahip olunması gereken bir Chrome uzantısıdır. WhatsApp Web’i ve birkaç diğer kullanışlı özellik ile birlikte çok daha iyi hale getirecek iki hileyi ekler. İlk olarak whatsapp sohbet kabarcıklarının genişliğini düzeltir. WAToolkit ekran alanını optimize etmek için sohbet balonlarını tam genişlikte yapar. İkincisi; Chrome’un araç çubuğunda bir WAToolkit simgesi alırsınız. Yeni bir mesaj aldığınızda simge okunmamış mesajlar için bir rozet ekleyecektir. Gelen tüm iletilerinizi WhatsApp web penceresine geçiş yapmadan okumak için simge’nin üzerine tıklayın. Bu sadece bir zaman tasarrufu değil aynı zamanda iki mavi tıka takmadan mesajları okumak için WhatsApp web hilesidir. Telefonunuzda WhatsApp web ile oldukça sık karşılaşılan bir bağlantı sorunu varsa söz konusu simgede turuncuya döner. WAToolkit ayrıca her zaman masaüstü bildirimlerini alırsınız. Böylece Chrome’u kapattığınızda bile WhatsApp web bildirimleri alırsınız.

1 Numara: Silinen Mesajları Görme

WhatsApp kullanıcılarına sunduğu bir özellikle mesaj atıp pişman olmayasınız diye mesajları sildirmeyi sağlıyor. Bu sayede gönderilen mesaj, karşınızdaki insan görmeden herkesten sil özelliği ile sonsuza dek kayboluyordu, fakat bir ölçünün olduğunu söylemek lazım. Silinen mesajların okunabilmesinin tek nedeni Android işletim sisteminde yer alan bir açık. Android telefonlardaki bildirim geçmişine erişebilmek için Google Play Store girip “Notification History” isimli uygulamayı indirmek gerekiyor. İndirme işleminin gerçekleşmesinden sonra uygulama bildirim geçmişini tarıyor, silinen herhangi bir bildirim olması halinde bunu kullanıcılara gösteriyor. Bu sayede size gönderilen tüm mesajlardan haberdar olabiliyorsunuz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et