Sosyal Medya

2020’de En Çok Kazanan 10 YouTube Kanalı

Forbes, 2020 yılında YouTube’dan en çok gelir elde eden 10 YouTuber’ı duyurdu. Listenin tepesindeki isim, son iki yılın ardından yine değişmedi.

Zaman içinde geçirdiği inanılmaz dönüşümle YouTube, sosyal medyanın en karlı platformu olurken, takvimler 2020’nin son günlerini gösteriyor. Özellikle son beş yılda giderek daha popüler olan YouTube ile YouTuber’lık ciddi kazanımların kaynağı olarak 2020’de de şaşırtıcı gelirler sağladı.

Forbes, her yıl olduğu gibi bu yıl da YouTube’dan en çok kazanan isimleri açıkladı. Tüm listeyi paylaşmadan önce küçük bir ipucu verelim ki kazanılan sayıların boyutunu hayal edebilesiniz. Listede 10. sırada yer alan isim, 2020’de YouTube’dan 15 milyon dolar kazandı.

Listenin başındaki isim ise 3 yıldır aynı. Kim mi? Ryan Kaji.

YouTube’un en çok kazanan adı 2018, 2019 ve 2020’de değişmedi. Bu kişi sadece 9 yaşında bir çocuk. Ryan’s World kanalında çocuklar için oyun videoları, vlog’lar ve kutu açma videoları paylaşan Ryan Kaji‘nin 27,6 milyon abonesi var. Videoları milyarlarca kez izlenen Ryan Kaji, platformdan 2020 yılında 29,5 milyon dolar kazandı.

Listedeki ikinci ve üçüncü, MrBeast ve Dude Perfect kanalları. Bu iki kanalın 2020’de YouTube’dan geliri sırasıyla 24 milyon dolar ve 23 milyon dolar. Listenin en altında yer alan Jeffree Star, 2020 yılında listeye yeni girdi ve toplamda 15 milyon dolar kazandı.

İş ortaklıkları ve Instagram gibi platformlarda aldıkları reklamlar göz önüne alındığında, tüm bu kanalların popülerliğinden dolayı gelirlerinin çok daha yüksek olduğunu söylemek mümkün.

İşte Dünyanın En Çok Kazanan 10 YouTube Kanalı Listesi

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

3 thoughts on “2020’de En Çok Kazanan 10 YouTube Kanalı

  • Mert

    çok yararlı oldu teşekkürler.

  • deniz

    Çok yararlı oldu ,Teşekkürler!

  • aziz enes kucuk

    çok yararlıu olmuş

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et