Uzman Yazılım Ekibi

kurumsal-yazilim-firmalari

Teknolojiyle birlikte ticari faaliyetler de uzun süredir internet ortamında gerçekleştiriliyor. İnternetin yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren e-ticaret kavramı, yeni bir sektör oluşturmuş durumda. 2007 yılında 5.5 milyar TL olan e-ticaret hacmi, 2009 yılında 10.3 milyar TL, 2011 yılında 22.9 milyar TL olurken 2013 yılı itibariyle 50 milyar TL’yi geçti. AVM’ler aracılığıyla hızla büyüyen markalar internet dünyasındaki değişime ayak uydurarak e-ticarete de adım attılar. 2014 yılı sonunda bu rakamın 70 milyar TL’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. E-ticaretin bu kadar tutulmasında ve tercih edilmesinde şüphesiz kolaylık ve rahatlık öne çıkıyor.

E-ticaret yazılım firmaları, uzman yazılım ekibi ile çalışan firmalara yaptırdıkları web siteleri ile internette isimlerini duyurmaya ve müşterilerine ulaşmaya çalışıyorlar. Web sitelerinin e-ticaretteki önemini bilen firma sahipleri, işlerinde deneyimli ve uzman kişilerden aldıkları web arayüz tasarımı yardımıyla ürünlerini en iyi şekilde tanıtıyor ve dünyanın her noktasına ulaşabiliyor. Web tasarımının yanında çeşitli yazılımlarla birlikte iş akışını kolaylaştıran ve işleri düzenleyen şirket yazılımları ve iş takip programları da ön plana çıkıyor. Uzman yazılım ekibi ile hazırlanan iş takip programları sayesinde firmalar bünyelerinde barındırdığı insan kaynağını en verimli ve doğru şekilde kullanmayı hedefliyorlar. Sipariş süresinin kısaltılması, faturalama ve tahsilat sürecinin iyileştirilmesi, insan hatasının sıfıra indirilmesi amacıyla uzman yazılım ekibi tarafından hazırlanan bu yazılımlar, şirket karlılığının artmasında büyük rol oynuyor. Ayrıca web siteleriyle ilişkilendirilen entegrasyon programları ile birlikte büyük emek ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Tedarikçi entegrasyonları ile ürün, stok ve fiyat gibi bilgiler online olarak görülebiliyor ve dakikalar içinde e-ticaret sitelerine aktarılabiliyor. Muhasebe entegrasyonları ile tedarik ve satın alma konularına çözümler üretiliyor ve kurumsal kaynak planlama süreçlerine yardımcı olunuyor. E-ticaret firmaları genelde sevkiyatla ilgili sıkıntılar yaşamaktadırlar. Satış fatura işlemlerinin yetiştirilememesinden kaynaklanan bu geç sevkiyat probleminin önüne geçmeyi amaçlayan muhasebe entegrasyon sistemi sayesinde bu problem ortadan kalkıyor.

Kurumsal yazılım, ekibiyle hizmet veren ve uygulama yazılımları, şirket yazılımları, web tasarımı, firma iş takip programı hazırlanması gibi ihtiyaçları karşılayan firma bulmak oldukça zordur. Hizmet veren firma sayısı fazla olsa da işini layıkıyla yapabilecek firma sayısı oldukça azdır. İnternet dünyasında tutunabilmek ve şirket faaliyetlerini düzen içerisinde yürütmeye imkân veren bu programları kullanmak, gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. Şirket karlılığını önemli seviyede arttıran bu uygulamaları elde etmek için çalışacağınız firmayı iyi analiz etmeniz gerekiyor çünkü atılan yanlış adımlar sonucu web siteniz değer kazanmaktan çok değer kaybedebilir. Aynı şekilde ihtiyaca yönelik ve özgün olmayan şirket yazılımları ve iş takip programları da işlerin yavaşlamasına ve önemli miktarda vakit kaybetmenize yol açabilir. Uzman yazılım ekibimizle iletişime geçmek ve daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: