Site Tanıtımı

Ünitelendirilmiş Yıllık Planda Marka: Pekiyi.com

\"öğretmen\"Bu yazımızda sizlere hem güzel bir eğitim sitesi tanıtacağız hem de 2012-2013 eğitim öğretim yılı hakkında yararlı bilgiler sunacağız. Eğer öğretmenseniz, eminiz ki sizlere tanıtacağımız bu site öğretmenlik hayatınız boyunca çok işinize yarayacak. Çünkü 2002 senesinden bu yana bir çok öğretmen arkadaşımız pekiyi.com dan yararlanıyor.

Dile kolay 10 sene olmuş pekiyi.com açılalı. Peki, bu 10 yıl içerisinde bu site de neler yer aldı kısaca değinelim. Pekiyi.com un ana kuruluş amacı değerli öğretmenlerimize yıllık plan sunabilmekti. Şuan sitede; ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde tüm branşların ünitelendirilmiş yıllık planlarına erişmek mümkün.

Sitenin öğretmenlere ve öğrencilere sunduğu bir başka imkan ise; hazır yazılı sorularına erişim imkânı. Türkiye’nin birçok ilinden birçok öğretmen arkadaşımızın sistemimize gönderdiği çeşitli yazılı sorularını bir araya toplamış ve tüm Türkiye’nin yararına sunuyor. Öğretmen olanlar bilir; bazen yazılı sorusu hazırlamak dünyanın en zor işidir çünkü aklınıza bir şey gelmiyordur. İşte bu noktada pekiyi.com imdadınıza yetişiyor. İstediğiniz sınıf düzeyini ve branşını seçip tek tık ile yazılı sorusu örneklerine ulaşabiliyorsunuz. Öğrenciler yazılılara hazırlanırken kendilerine rehber olabilecek sorulara ulaşma imkanına sahipler.

Öğretmenlerimizin başını ağrıtan bir başka konu ise zümre hazırlamaktır. Hepimiz biliyoruz ki zümre denilen şey prosedürden başka bir şey değil ve 100 okulun 90’ında, sadece kağıt üzerinde yapılan bir etkinliktir. Ama kâğıt üzerinde de olsa yapılması gerekiyor, malum müdür yardımcıları bunu bizden yazılı tutanak şeklinde isteyecek. O zaman pekiyi.com un arşivine başvurabiliriz. Gene her branştan ve her eğitim düzeyine hitap eden zümre toplantı tutanakları bu sitede mevcut.

Yeni eğitim dönemimin açılmasına kısa bir zaman kaldı. Öğretmenlerimiz ise bu sene de 2012-2013 yıllık planlarına, 2012-2013 Meb iş takvimi\’ne pekiyi.com dan ulaşabilecekler. Öğretmenseniz hadi durmayın pekiyi.com \’u sık kullanılanlara kaydedin, zira öğretmenin evrak çilesi bitmez.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et