Site Tanıtımı

Pokerde Oyun Çeşitleri

\"PokerPoker oyununda en çok bilinen 3 oyun türü olan Texas Holdem, Türk Pokeri ve Omaha Holdem hakkında okuyucularımızı bilgilendirmek istedik. Avrupa\’da ve Türkiye\’de en çok tercih edilen poker türü olan Texas Holdem Poker\’in geçmişi en eskiye dayanan poker türü olması dikkat çekmektedir. 18. yüzyılın sonlarında Amerikada yaşayan fakir Fransızlar tarafından bulunan ve sonradan dünyanın en popüler oyunu haline gelen Texas Holdem aradan o kadar zaman geçmesine rağmen hala keşfedilememiş bir oyundur. Bu oyun aynı zamanda dünyanın en çok gerçek para kazandıran oyunu olarak bilinmektedir. En iyi Texas Holdem oyuncularının İtalyanlar olmasıda bu oyundaki ilginç ayrıntılardan biridir.

Poker oyun çeşitlerinden en kolayı olan, çok bir beyin fırtınası estirmeye gerek olmayan ve tamamiyle Türkler tarafından keşfedilmiş olan tür ise adından anlaşılacağı gibi Türk Poker\’idir. Türk pokeri son 5 yılda artan bir ivmeyle geniş kesimlere hitap etmektedir. Hatta Avrupa\’da poker oyununa yeni başlayan bir insana önce Türk pokeri öğretilmekte ve bunun üzerinde pratik yapılması istenmektedir. Türk pokeri diğer poker çeşitlerine göre şans faktörü en üst düzeyde olanıdır. Diğerleri gibi aşırı tecrübe, bilgi ve takip gerektirmemektedir. Bizlerde poker oyununa yeni başlayan okurlarımıza Türk pokeri ile başlamalarını önermekteyiz.

Şimdi sıra geldik en çılgın olan poker çeşidine. Omaha Holdem poker sınır tanımayan bir poker çeşididir. Kendi içerisinde Limit ve No Limit olarak ayrılan bu oyunun en agresif çeşidi No Limit olanıdır. Bir Omaha Holdem masasında eğer gerçek paralı bir poker masasıysa evlerin, arabaların havada uçuştuğunu görebilirsiniz. Bu derece çılgın bir oyun olan Omaha Holdem oyunu pokerde en tecrübeli kesimin tercih ettiği bir oyun çeşitidir. Eğer poker oyununa yeni merak salmış biriyseniz bu oyunu en sona bırakmanızı şiddetle tavsiye edebiliriz.

Yukarıda saydığımız 3 poker oyun türünüde internette sanal olarak oynayabileceğiniz poker siteleri mevcuttur. Linklerde adı geçen paralioyun.com websitesinde bu 3 poker oyunu ve diğer oyunlar hakkında geniş bilgiyi bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyunları oynayabileceğiniz oyun sitelerinide usta kalemler tarafından hazırlanmış olarak bulabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et