Site Tanıtımı

Netten Kazanç Sağlamak

\"internettenİnternet üzerinden yapılan işlem ve eylemlerin çeşitlendiği ve günlük koşullar içerisinde birçok faaliyetin internet üzerinden yapıldığı artık bir gerçektir. Bununla birlikte farklı sektörlerdeki firmalar ve kuruluşlar da internetin bu gizemli dünyasında kendilerine bir yer belirlemektedirler. Kısacası özel ya da kamusal sektörler ile toplumsal yaşam artık internet dünyasına transfer olmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi internet ağ yapısının küresel bir yapılanma olması sebebiyle kısa sürede istenilen noktalara erişimin hem daha hızlı hem de daha kolay olmasıdır. Bu sebeple de zaman ve ulaşım açısından büyük kolaylıklar getiren internetten iş platformlarında artık sosyal ağ yapılanmaları ve şirketlere yönelik diğer yapılanmalar gibi farklı alanlarda yeni inşaalar söz konusudur.

Gerek sosyal platformların gerekse de iş dünyasına yönelik ekonomik platformların yer aldığı internet düzleminde artık birçok sektör sermayelerini bu alana yönlendirmektedirler. Bunlar içerisinde en büyük oyuncular sosyal ve ekonomik sermayelerdir. Sermayelerin toplanarak; akışkanlık kazandığı bu sanal dünya içerisinde ticaretin ve iş ilişkilerinin de sanal olarak yürütüldüğü görülmektedir. Bunlar içerisinde de farklı iş alanları dallanarak; kendilerine yeni iş kanalları oluşturmaktadırlar. Bunlardan bir tanesi de firmaların araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin araştırma kısmını oluşturan işlerdir.

İşletmelerin değişen ve dönüşen küresel pazarda rekabet güçlerini belirleyen yenilik yani inovasyon kavramı doğrultusunda hız kazanan araştırma faaliyetleri de artık internet üzerinden yapılmaktadır. Bu da firmaların maliyetlerini düşürmekte ve hızlı bir şekilde istenilen hedef kitleye ulaşmalarını sağlamaktadır. Dolayısıyla internet üzerinde gerek firmaların kendileri tarafından gerekse de aracı araştırma kuruluşları tarafından anketler düzenlenmektedir.

Firmaların ve aracı kuruluşların oluşturduğu internet siteleri üzerinden doldurulması talep edilen anketler, bu sitelere üye olan kişiler tarafından doldurulmaktadır. Bu sayede araştırma şirketlerinin internetten yayınladıkları anketlerle internetten kazanç elde edebilirtsiniz. Üyelikler ücretsizdir. Her iki yöntemle de insanlar anketleri doldurarak kazanç elde etmektedirler. Bu sebeple de anket doldurarak para kazanmak internet üzerinden yapılan bir iş kolu ya da ek gelir kaynağı olarak görülmektedir. Ayrıca blog yazarlığı ve affilliate sistemiyle internetten para kazanmak için goomass.com sitesine bir göz atın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Netten Kazanç Sağlamak

  • Goomass Kiti

    denemek lazım. Güzel yazmışşsınız.

  • goomass eğitim kiti

    Netten kazanç sağlama hakkında verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et