Site Tanıtımı

En Ucuz Uçak Bileti Satın Alma

\"enSık sık uçuş yapan kişiler, tasarruf yapmak adına bazı bilgileri öğrenerek uçak biletleri satın alırken kar edebilirler. Aşağıda sizin için sıraladığımız 6 maddeyi uygulayarak biletinizi satın alırken hem zamandan hem de maddi olarak tasarruf etmeniz mümkün.

1 – Erken rezervasyon yaptırma

Uçuş firmaları genel olarak, ucuz fiyattan satacağı bilet sayısını belirlerler. Belli bir bilet satıldıktan sonra fiyatlar yükselir. Yani bilet sayısı azaldıkça fiyat yükselerek dengeyi bu şekilde sağlarlar. Bunun için biletinizi ne kadar geç alırsanız o kadar pahalı olacaktır. Ucuz uçak bileti bulabilmek için biletinizi alabildiğiniz kadar erken almaya özen gösterin.

2 – Cumartesi günü geçirme kuralı

Gideceğiniz tarihle, dönüş tarihi arasında bir Cumartesi günü geçiyorsa, biletinizi daha avantajlı alabilirsiniz. Hafta içlerinde uçakla ulaşım daha çok tercih edildiği için hafta sonunda uçaklar daha az dolar ve ucuz uçak bileti bulma şansınız daha çok artar. Hafta içlerinde işadamlarının sık sık uçak seyahati yaptığını hesaba katınca, bilet sayısının hızla azalacağı ve fiyatının artacağını düşünmek yanlış olmaz.

3 – Biletinizi gidiş-dönüş satın alın

Eğer dönüş tarihi belli ise, gidiş-dönüş uçak biletleri kullanmak daha avantajlı olacaktır. Döneceğiniz tarihten hemen önce alacağınız biletlerin fiyatları, giderken döneceğiniz tarih için rezerve edeceğiniz biletin fiyatına oranla 2 misli veya daha fazlası olabilir. Bunun için biletinizi önceden satın almanın avantajını kullanabilirsiniz.

4 – Direk uçuşları seçin

Aktarmalı olan uçuşlar çoğunlukla, direk uçuşlara oranla daha pahalı olarak dikkat çekmektedirler. Bunun için gideceğiniz yere direk uçuş varsa, seçiminizi öncelikli olarak bu yönde kullanmanızı öneririz. Hem böylece, aktarma işlemi esnasında oluşabilecek havalimanlarında bekleme çilesinden de kurtulmuş olursunuz.

5 – Tarihlerde değişkenlik imkanı

Seyahatinizin dönüş ve gidiş zamanları, kesin olarak belli günlerde değilse, bir önceki veya bir sonraki günleri de hesaplatmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bazı günler arasında fiyat farkı olabileceği için, alternatif günleri de hesaplatmak sizin için karlı olabilir.

6 – Uçak bileti karşılaştırma servislerini kullanın

Online olarak, uçak bileti karşılaştırma ve sorgulaması yapabileceğiniz web siteleri bulunmaktadır. Bunların avantajı, uçmak istediğiniz havalimanına olan tüm firmaların uçuşlarını tek sayfada listeleyip siz en uygun olanını bulma fırsatı vermesi. http://www.enuygun.com/ucak-bileti sayfası gibi karşılaştırma ve sorgulama sayfalarını kullanarak en ucuz bileti bulmanız mümkün.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et