SEO

SEO’nun Bilinen Bazı Dezavantajları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitelenizin arama motorlarında sıralamasını yükseltmek için giderek daha popüler bir yöntem haline geldi fakat bununla birlikte bilinen bazı seo dezavantajları da bulunuyor. 

SEO DEZAVANTAJLARI

1- SEO, arama motoruna bağımlıdır.

SEO için kontrol edilemeyen pek çok şey vardır. Çünkü arama motorları genellikle kendi algoritmalarını değiştirirler. Buradaki tek sorun, bu değişiklikler hakkında tam olarak bilgi sahibi olamayışımızdır. Bu nedenle, SEO uzmanları sürekli hesaplama ve tahmin yapmak zorundadır. Sadece algoritma değişiklikleri nedeniyle bunu başarmak için her şeyi mükemmel hale getirmek ve çok sıkı çalışmak, bazen cesaret kırıcı olabilir.

2- Belirlenmiş kurallar yoktur.

Bu zaman içinde değişebilir olsa da, şu anda SEO için belirli kurallar vardır. Bunlarla ilgili burada ve şurada daha önce sizlerle paylaşım yapmıştım. Bu konuda çok çalışmak, bir başarı deneyimi olabilir. Arama motorları, optimizasyon için büyük çaba harcanan sitelere yüksek sıralama vermesi için bir zorunluluğu yoktur. Bu nedenle, işinizden kaynaklanan zararlar için arama motorlarını suçlayamazsınız.

3- Sıralamadaki hızlı değişikler

Web sitesi sıralaması, arama motorları ile çok hızlı değişebilir. Bu nedenle, konumu korumak için bir çok sıkı çalışma yapmak gerekir.

4- SEO sabır gerektirir.

Müşteri ve SEO uzmanının her ikisinin de SEO için çok zaman ve çaba gerektirdiğini takdir etmesi gerekir. Bu önemli sayıda bağlantılar oluşturmak için aylar sürebilir. Ayrıca, bir süre için optimize etmede başarısız olunursa, sıralamada önemli bir düşüş yaşanması muhtemeldir. SEO da başarılı olmak için, sabır ve motivasyon gerekiyor.

5- Black hat SEO

Haksız rekabet ve dolandırıcılık, her sektörde yaygındır. Black hat SEO uygulamaları ise birçok SEO uygulayıcısını etkileyen çok yaygın bir sorundur. Fakat Black hat SEO uygulamaları, tüm arama motorları tarafından cezalandırılır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın