Scratch

Scratch için GMail Hesabı Oluşturmak

Mail alıp gönderebilmek hem de günümüzde sunulan birçok hizmeti internet üzerinden kullanabilmek için bir e-mail adresi gerekiyor. Bir e-mail adresiniz yoksa ve nasıl açacağınızı öğrenmek istiyorsanız bu başlık tam size lazım olan başlık. Ayrıca konu ile ilgili bir de video çektim.

Öncelikle gmail.com adresine gidelim gmail.com açıldığında sağ üstte “Hesap oluşturun” düğmesi var. Buraya tıklayalım. Artık yeni bir Google hesabı oluşturuyor olacağız. Bu hesap sayesinde yalnızca Gmail e değil aynı zamanda YouTube’a, Google Play’e ve çeşitli diğer Google hizmetlerine de bağlanabiliyor olacağız.

İlk olarak ad ve soyadınızı girmemiz gerekiyor. Örnek olarak Hakan Tevetoğlu olarak ad ve soyad bilgisini giriyorum. Sonrasında bir kullanıcı adı seçmemiz gerekiyor. Kullanıcı adınızı seçerken harfleri rakamları ve bazı noktalama işaretlerini kullanabiliyoruz. Hakantvt olarak adımı yazıyorum. E-mail adresinde ğ, ş, ö, ı gibi Türkçe karakterleri kullanmıyoruz. Bir şifre tanımlama bölümünüz var. Buraya şifre giriyoruz. Gireceğimiz şifre en az 8 karakter olmalı, çok kolay tahmin edilebilir, başkaları tarafından bulunabilecek şifreleri seçmemeliyiz, çünkü başka biri şifremizi tahmin edebilir ve e-mail adresimize girip bunları okuyabilir. Başımıza böyle bir şey gelsin istemeyiz. Şimdi şifremizi tekrar girelim. Doğum günümüzü gün, ay ve yıl bilgileri belli olacak şekilde yazmamız gerekiyor. Sonra cinsiyetinizi seçin. Cep telefonu numaramızı vermek zorunda değiliz. Mevcut bir e-mail adresiniz yok ve ilk defa alıyorsak buraya da bir şey yazmamız gerekmiyor. Konum olarak Türkiye’yi seçiyoruz. Google hizmet şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ettikten sonra, sonraki adıma geçebiliriz. Artık Gmail hesabımız açılmış oldu. “Gmail ile devam et” butonuna tıklayarak iletilerimizin olduğu alana ulaşabiliriz. Gmail ilk kullandığımız için burada bize bazı bilgiler ve hoş geldin kısmı görüntüleniyor olacak. Bu adımı kapatıyoruz. Mail yerimiz geldiğinde bu alanda herhangi bir mail okumak istersek üzerine tıklayarak, açıp içindekileri görebiliriz. Mailimizi okuduktan sonra silmek istersek üstteki çöp kutusu simgesine basarak silinmesini sağlayabiliriz. Gördüğünüz gibi iki tane ileti kaldı. Diğerlerini de hızlıca bir göz atıp siliyoruz.

İsterseniz cep telefonunuza da Gmail uygulamasını kurabiliyorsunuz. Şimdi kendi gmail hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Hesap oluştururken yaşadığınız sorunları yorum alanına yazarak iletin.

İsterseniz bu başlık için kaydettiğim videoyu izleyerek de yapabilirsiniz…

GMail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et