Türk Telekom\’un Yeni İnternet Paketleri

\"TürkTürk Telekom, 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak yeni tarifelerini duyurdu. ADSL2+ teknolojisiyle 16 Mbps\’ye kadar hızda erişim de sağlanabilecek olan yeni tarifelerde adil kullanım konusunda da değişikliğe gitti. Şu anda adil kullanım limitini dolduran internet kullanıcılarının hızı 512 kbps \’e düşüyordu. Yeni değişiklik ile bu hız 1 mbps olarak düzenlendi. Dolayısıyla adil kullanma limitinizi doldurduğunuzda ay sonuna kadar 1 Mbps ile yetinmek zorunda kalacaksınız. Ay başında ise hızınız tekrar normale dönecek.

Türk Telekom\’un yeni internet paketleri:

Yüksek hızda yeni limitsiz paketler

VDSL2 100 Mbps\’ye kadar (100 GB Adil kullanım noktaları)

VDSL2 50 Mbps\’ye kadar (100 GB Adil kullanım noktaları)

VDSL2 32 Mbps\’ye kadar (50 GB Adil kullanım noktaları)

ADSL2+ 16 Mbps\’ye kadar (50 GB Adil kullanım noktaları)

Mevcut limitsiz paketler için yeni adil kullanım noktaları

ADSL 8 Mbps\’ye kadar (Yeni 25 GB Adil kullanım noktaları)

ADSL 8 Mbps\’ye kadar (Yeni 100 GB Adil kullanım noktaları)

Yeni limitli paketler ve kotalar

ADSL2+ 16 Mbps\’ye kadar 5 GB

VDSL2 32 Mbps\’ye kadar 10 GB

VDSL2 50 Mbps\’ye kadar 15 GB

VDSL2 100 Mbps\’ye kadar 20 GB

Bu noktada benimde söyleyeceğim şeyler var. Hızlı internet için yapılan düzenlemeler olumlu olsa da, adil kullanım kotaları daha da iyi bir seviyeye çıkarılmalıydı. İşte tam bu noktada bizlerin tadı kaçıyor. Türk Telekom adil kullanım kotaları bence biraz daha yüksek bir seviyede tutabilirdi. Bu yeni düzenleme muhakkak yeni aboneler için Türk Telekom\’u tekrar gözden geçirmelerine sebep olacaktır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın