Genel

TL Simgesini Bilgisayarınıza Kurun

\"Yeni-Türk-Lirası-Simgesi\"

T.C. Merkez Bankası tarafından Türk Lirasına kazandırılan itibarın ve diğer ülkeler tarafından bilinirliğinin artırılması için düzenlenen \”TL Simge Yarışması\” sonuçlandı.

Kazanan tasarımın sahibi 35 yaşındaki Tülay Lale. Ne ilginçtir ki kazananın ad ve soyadı baş harfleri TL \’yi simgeliyor :) Kazanan tasarımda T.C. Merkez bankası ufak bir düzenleme ile TL \’nin yükselişini ifade etmek için T harfindeki okları eğimli yaptı. Bu tasarım ile \”Altın Oran\” dikkate alınmış.

Tabii sonuç olarak TL simgesini bilgisayarlarımızda nasıl kullanacağımız sorusu aklımıza düştü. T.C. Merkez Bankası bu sorun için her işletim sistemine özgü Türk Lirası simge dosyası hazırladı.

İşletim sisteminiz için uygun olan dosyayı aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu yaparak yeni Türk Lirası simgesini kullanabilirsiniz. Ayrıca indirme linkinde Android ve iOS işletim seçeneği de bulunuyor. Dolayısıyla mobil cihazlarda da görüntüleyebilirsiniz.

Kurulum

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “TL Simgesini Bilgisayarınıza Kurun

  • Mustafa Hazırcı

    Ne gerek var acaba bilgisayarda böyle birşey yapmaya (:

Yorum Yapın