Genel

Tatilde Çocuklar için Film Önerileri

Sömest tatilinde evde ailenizle beraber izleyebileceğiniz çocuklar için film önerileri derledim. Evde keyifli vakit geçirmeniz sizin elinizde. Bende buna bir katkı yapmak istedim. Ailece, patlamış mısırlarınızı hazırlayarak koltuğa kurulup ekran başına geçin. Sizin için derlediğim tatil süresince izleyebileceğiniz 14 film önerisi hazırladım. Öneri benden, keyfini sürmek sizden. Haydi, buyrunuz.

6+ Yaş Çocuklar için Film Önerileri

rafadan-tayfa-gobeklitepe

Rafadan Tayfa 2: Göbekli Tepe

Rafadan Tayfa 2 – Göbeklitepe, Rafadan Tayfa ekibinin, Göbeklitepe’de atıldıkları gizemlerle dolu maceraları konu ediyor.

gamonya

Gamonya Hayaller Ülkesi

Gamonya: Hayaller Ülkesi, bilmediği bir dünyada zorlu bir mücadeleye girişen küçük bir çocuğun hikayesini konu ediyor. 

kuzular-firarda-oyun-parki

Kuzular Firarda: Uzay Parkı

Sessiz ve sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan ne olduğu anlaşılamayan garip ışıklar ve gizemli bir ziyaretçi belirir.

ajanlar-is-basinda

Ajanlar İş Başında

Lance Sterling, uluslararası casusluluğun yüksek oktanlı dünyasının en önde gelen ismidir ve dünya tehlike altındadır.

kofte-yagmuru

Köfte Yağmuru

Flinet Lockwood çocukluğundan beri mucit olmak ister ve bunun için çaba harcar. Okul çağlarından itibaren etrafındaki insanlar tarafından ciddi alınmaz.

arkadasim-tilki

Arkadaşım Tilki

Küçük bir kız ile vahşi bir tilkinin kesiştiği yerde hayatın ne denli anlamlandığına dair bir hikaye. 

Spiderwick Günceleri (6+Yaş)

Spiderwick Günceleri

Simon, Jared ve Mallory kardeşler, anneleriyle birlikte harabe bir eve taşınırlar. Burada tesadüfen ellerine geçen bir günlüğün kapağını açar açmaz tüm yaşamları değişir.

Alis Harikalar Diyarında

Alis Harikalar Diyarında

17 yaşındaki Alice’in sosyeteye tanıtım partisinde beyaz bir tavşanı takip ederek kendini harikalar diyarında bulmasıyla başlıyor. 

Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın Merkezine Yolculuk

Trevor bir kitap bulur. Kardeşinin son yolculuğuna dairdir. Trevor ve yeğeni araştırmak üzere İzlanda’ya doğru yola çıkarlar.

ratatuy

Ratatuy

Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutar.

Arthur ile Minimoylar

Arthur ile Minimoylar

Arthur başarının ve yeni maceraların anahtarı olarak bambaşka bir dünya keşfeder. Minyatür insanlar olan Minimoylar!

Kartal Avcısı Kız

Kartal Avcısı Kız

Belgesel türündeki The Eagle Huntress filmi 13 yaşındaki Aisholpan’ın hikayesini anlatıyor. Küçük Aisholpan hayatı boyunca bir kartal avcısı olmak için eğitilmiştir.

Kocaayak ve Oğlu

Kocaayak ve Oğlu

13 yaşındaki Adam’ın babası uzun süredir kayıptır. Gizemli babasını aramak için yola çıkan Adam, babasının ünlü Kocaayak efsanesinden başkası olmadığını anlar.

Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi’nde Andy oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Ancak Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir şey vardır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et