Genel

Rafadan Tayfa: Hayrimatör Vizyonda!

“Rafadan Tayfa: Hayrimatör” animasyon filmi, 29 Aralık 2023 tarihinden itibaren vizyonda olacak.

TRT ortak yapımı olan “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” animasyon filmi, çocuklara arkadaşlarının zor durumların üstesinden gelmesi için birlik olmaları gerektiği, verilen sözlerin tutulmasının önemi ve değerini, kimseyi yarı yolda bırakmamanın evrensel değerlerini anlatan, köklere olan bağı, yardımlaşmayı ve önemini, birlik beraberlik, arkadaşlık bilincini gibi birçok kazanımı içinde barındıran ve ayrıca teknolojiyi, yerli ve milli üretimin önemini de vurgulayan bir yapımdır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın katkıları, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle 29 Aralık 2023 tarihinden itibaren vizyonda olacak bu film, her yaştan izleyiciye hitap etmeyi hedefliyor.

Filmin Konusu

Rafadan Tayfa serisinin dördüncü filminde; ekip bu defa, Ajan ve adamları tarafından kontrolden çıkarılmış olan Hayrimatör’ü kurtarmak için bir araya geliyor.

Uzaya çıkan en genç insan olan Hayri, büyük bir üne kavuşmuştur ve üstün zekâlı öğrencilerin kabul edildiği bir bilim teknik okuluna girmiştir. Mahallede artık pek vakit geçirmemekte, zamanının çoğunu “Yüz Yılın İcadı” olarak adlandırdığı dev robot Hayrimatör’e adamaktadır. Hayri, bu mühendislik harikasını tasarlamış olmasına rağmen, Hayrimatör’ü çalıştıracak güç kaynağını bir türlü elde edememiştir. Uzaylı kahramanımız Zobi’nin yardımıyla Hayri, Hayrimatör’ü çalıştırmayı başarır; ancak kötüler icadın peşine düşer.

  • Vizyon Tarihi 29 Aralık 2023 Cuma
  • Film Türü Animasyon
  • Süre 92 dakika

Fragman

TRT ortak yapımı olan “Rafadan Tayfa: Hayrimatör” animasyon filmini öğrencilere tavsiye ediyor, sinemada iyi eğlenceler diliyoruz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et