Genel

Otomobil Markaları ve Logoları

\"otomobil-markalari\"Otomobil markaları deyince genelde insanların aklına Fiat, Opel, Volkswagen, BMW, Mercedes, Porsche, Alfa Romeo gibi bilindik markalar geliyor ancak Türkiye\’de modelleri satışta olan 100\’e yakın otomobil markası olduğunu biliyor muydunuz? Yazımızda kısaca bunlardan yani otomobil markaları konusundan bahsedeceğiz. Pazar payı olarak Alfa Romeo en az satılan arabalardan biri ancak bu kalitesiz olduğunu göstermiyor. Hatta fiyat/performans açısından önerdiğimiz bir marka ancak maalesef yedek parça sorunu ve Türkiye\’de yolların çukurlu, engebeli olması dolayısıyla yakın zamanda yedek parçaya ihtiyaç duyulduğundan bu marka pek tercih edilmiyor.

Türkiye\’deki otomobil markalarından bazıları şöyle:

Honda – Honda modelleri, bayi ağı, motor sporları, fiyat listesi.
Hyundai – Modeller, fiyatlar, kampanyalar, haberler, yetkili satıcılar ve servisler, insan kaynakları, bayi listesi.
Isuzu – Isuzu araçlarının modelleri, fiyat listeleri, bayileri, satış sonrası hizmetleri ve firmadan haberler içeriyor.
Karsan – Hafif ticari araç üretimi yapmakta. Firmanın ürünleri, tarihçesi, fabrika birimlerini açıklayan bölümler bulunuyor.
Kia – Kia modelleri, fiyatları teknik özellikleri ve yol yardımı bilgileri.
Lada – Lada modelleri, fiyat listesi, bayiler, şirket ihracat-ithalat aktiviteleri ile ilgili bilgiler.
Land Rover – Arazi araçlarının modelleri, bayileri, ikinci el araçları ve macera bölümleri olan web sitesi.

Evet burada alfabetik listeden sadece birkaçını paylaştık. Daha fazla araba markaları ve araba modelleri, araba fiyatları, 2011 otomobil kampanyaları için az sonra önereceğimiz siteden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otomobil markalarının logoları da birçok otomobil tutkunu tarafından merak ediliyor. Bu sitede bu konuya da açıklık getirilmiş ve yakında da paylaşımlar devam edecek gibi gözüküyor. Otomobil markaları ve modelleri hakkında detaylı bilgi ve araba yorumları için http://www.otomobilmarkalari.com sitesini öneriyoruz. Sitede ikinci el araba satışı da çok yakında başlayacakmış. Bu sitede yazan bir bilgi, ne kadar doğru bilemiyoruz ancak mutlaka takipçileri için güzel bir satış platformu olacaktır. Şiddetle tavsiye ediyoruz. Herkese keyifli sürüşler dileriz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et