Genel

İnternet Para Kazanma Siteleri

Değişen hayat şartlarıyla beraber para kazanma yöntemleri de çeşitleniyor ve günümüzde alternatif yöntemler artıyor. Bu noktada sizler için yaptığım araştırmalar sonucunda internet üzerinden pek bilinmeyen, akla gelmeyen ve hızlı para kazanma yolları için bir liste hazırladım. Beraber inceleyelim.

Günümüzde para kazanmak için birbirinden farklı yollar olduğunu biliyoruz. Belli mesleklerin para kazandırdığı düşünülür fakat karşılaştığımız farklı iş modelleri, bizi şaşırtıyor. Örneğin; bugün blog yazarlığı yaparak para kazanan bir kişiyi ailesinin anlamaması, çok normaldir. Çünkü ailesinin yaşadığı dönemde böyle bir iş modeli söz konusu değildi. Teknolojinin değişmesi ve diğer hayat şartlarının gelişmesiyle beraber yepyeni iş modelleri ile tanıştık. Eğer girişimci bir ruhunuz varsa para kazanmak için özellikle internet üzerinde hakimiyetiniz de varsa kendinize göre bir iş modeli bulmanız mümkün ve gelir elde etmeniz kaçınılmaz.

Sizlere çoğunlukla bilinmeyen para kazanma sitelerinden bahsetmek istiyorum. Elbette bu yöntemlerden bazılarını duymuş olabilirsiniz. Ama genel olarak pek akla gelmeyecek yöntemler olup incelemek için vakit ayırmak isteyeceksiniz.

Pek Bilinmeyen Para Kazanma Siteleri

1- Instagram Fenomeni Olmak

instagram

Bunun için biraz geç kalmış sayılsanız da doğru bir karar ile Instagram’da kendinize popüler bir yer edinebilirsiniz. instagram.com da bir fenomen olmanız önemli. Tabii bu sadece gereksiz işlerle değil kendi yaratıcılığınız ile ön plana çıkmak ile alakalı olmalıdır. Bu hizmet, kendi el ürünleriniz, çektiğiniz fotoğraflar vs olabilir.

Instagram, günümüzün en çok tercih edilen sosyal ağlarından biri oldu ve her geçen gün yeni bir fenomen ortaya çıkıyor. Burada farkınız özgünlük olmalı. Eğer kendinize ait özgün fikirleriniz varsa Instagram sizin için iyi bir para kazanma alanı olabilir. Yalnız daha önce denenmiş şeyleri yaparak para kazanabileceğinizi kesinlikle düşünmeyin. Çünkü atı alan Üsküdar’ı geçti bile. Sizinkisi nafile çaba olacaktır.

Instagram’da aktif bir hesaba sahip olursanız ve gerçek takipçileriniz olursa bir süre sonra hesabınızın konusu ile ilgili markalar sizinle iletişime geçecektir. Ama gerçek etkileşimleriniz olması gerektiğini unutmayın. Sahte beğeniler ve takipçiler satın alma yoluna gitmeyin.

2- İnternetten Yeteneklerini Satmak

internetten sat

Bunlara en iyi örnek siteler; Fiverr, SadeceOn ve Bionluk. Bu web sitelerini ziyaret ettiğinizde, birçok kişinin farklı yeteneklerini sattığını göreceksiniz. Örneğin Fiverr aracılığıyla logo, afiş ve banner tasarımlarınızı satabilir, videolar hazırlayıp satabilir veya intro gibi çeşitli animasyonlar üretebilirsiniz. Satış ve pazarlama yapmak için de gayet ideal bir web sitesi olduğunu söyleyebilirim. Şahsen ben de kendim için 5$ gibi bir ücretle karakter çizimi yaptırmıştım. Tavsiye ederim. Eğer yaratıcılığınıza güveniyorsanız çok daha iyi gelirler elde edebilirsiniz.

3- Airbnb ile Kiraya Ver

Airbnb

Uygun fiyatlı, kiralık evler veya odalar bulmaya yarayan Airbnb, kârlı bir para kazanma sitesidir. Eğer Airbnb platformda kiralayan değil de kiraya veren olursanız iyi bir gelirin sahibi olursunuz. Tabii bunun için bir evinizin veya kiraya verebileceğiniz bir odanızı olması gerek. Örneğin; yazlık veya yayla evinizi kiraya verebilirsiniz. Birkaç kere odanızı veya evinizi kiraladığınız zaman öneriler gelmeye başlayacaktır. Elbette bu önerilerin olumlu olması için müşterileri memnun etmeniz gerekiyor.

Önerim, www.airbnb.com.tr web sitesini öncelikle biraz inceleyin ve yüksek puanlı yerlere göz atarak neden tercih edildiklerini anlayın. Daha sonra kiraya vermek istediğiniz odayı veya evi o kriterlere göre düzenleyin. Sonrasında kiraya verin ve yorulmadan kazandığınız paranın keyfini çıkarın.

4- Sadece Belli Bir Alana Yönelik Blog Açmak

blog açamak

Blog açarak para kazanmanız mümkün. Tabii burada yapılanı değil de özgün ve sadece bir sektöre ait bir blog açıp paylaşımda bulunmak gerekiyor. Yoksa para kazanmak hayal olabilir. Bu nedenle size önemli bir tavsiye vereceğim. Genel bir blog açmak yerine sadece belli bir alana yönelik paylaşımlar yapacağınız bir blog açın. Örneğin; moda blogu açmak yerine sadece takı veya ayakkabı üzerine bir blog açın. Bu şekilde blogunuzdan çok daha iyi reklam geliri elde edebilirsiniz.

Birçok kişinin büyük bir hevesle açtığı bloglar, yapılan hatalar nedeniyle terk edilmiş durumda. Yapılan masraflar da cabası. Bu nedenle blog açarak reklam geliri elde etmek istiyorsanız öncelikle bu işin inceliklerini öğrenin. Daha sonra kendinize belli bir alan belirleyin ve tüm becerilerinizi sergileyin.

5- Viral Videolar Yapmak

youtube

Günümüzde bir şeyleri okumak yerine, o konuda çekilen videolardan öğrenmeyi tercih ediyoruz. Bu şekilde daha hızlı ve akılda kalıcı bir şekilde bilgi edinmiş oluyoruz. Ayrıca boş vakitlerde, kahve molalarında hemen bir video paylaşım sitesini açarak, stres atmamızı sağlayan komik videoları izlemeye bayılıyoruz. İşte biz bu şekilde eğlenip kafa dağıtırken, videoların sahipleri de para kazanmış oluyor. Ne kadar kolay iş diye düşünmeyin. Videoları özgün ve dikkat çekici bir şekilde hazırlamak, montajlamak ve ilgili kitlelere ulaştırmak, hiç de kolay olmayan işlerdir. Ama sonucunda bir Youtube zengini olabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et