Genel

Ikariam Hakkında

\"ikariam-wallpaper\"İkariam, kendinize ait bir krallığı yönetme oyunudur. İlk başta zor görünse de aslında kolay bir oyun. Bazı şeyleri düzene koyup, belli bir seviyeye gelince her şey basitleşmeye başlıyor.

İlk başta tek şehirden oluşan krallığınızı büyütebiliyor, koloniler kurabiliyorsunuz. Oyunda sıralama puan ile yapılıyor. Alpha, Gamma, Beta, Delta gibi 18 tane farklı dünya var.

Oyunda amaç, adanızın ve eğer mümkünse dünyanızın en güçlüsü olmak! Bunun için araştırmalar yapmalı, binalarınızın seviyelerini yükseltmeli, asker üreterek güçlü bir krallık olmalısınız. Araştırma yapmak için akademiye, asker üretmek için kışlaya, kaynaklarınızı korumak için depoya, diğer işleri yapmak için ise daha farklı binalara ihtiyacınız var. Bu binaların toplamı 25 den fazla, ancak bunların sadece 15 tanesini şehrinize yerleştirebiliyorsunuz. Ayrıca ticaret limanı, donanma tersanesi ve şehir surunun yerleri önceden belirlenmiş durumda. Araştırmalar ise Denizcilik, Ekonomi, Bilim ve Askeri olmak üzere dört farklı gruba ayrılmış durumda. Bu araştırmaların her biri farklı etkilere sahip. Örneğin; askeri gelecek adlı araştırma, askerlerinizin bakım maliyetini azaltıyor. Ayrıca araştırmalarda ilerledikçe bir sonraki araştırmayı yapmak daha zorlaşıyor daha fazla da puan gerektiriyor.

Oyunda ittifaklar da bulunmakta; ister kendi ittifağınızı kuruyor ister başka bir ittifağa katılıyorsunuz. Oyunda ekonominize de dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü ekonominiz gerek askeriyede, gerek ticarette oldukça önemli. İkariamda grafikler de güzel.

Kısacası sizi bu oyunu oynamaya teşvik eden birçok şey var. Ben bu oyunu zevk alarak oynuyorum. Sizlere tavsiyem, eğer ayırabilecek vaktiniz varsa İkariam oynayın.

\"ikariam\"

\"ikariam\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et