Genel

Hayali veya Ölmüş Ünlülerle Röportaj Yap

Michael Schumacher, Formula 1 dünyasının efsanevi isimlerinden biridir. Ancak 2013 yılında geçirdiği ciddi bir kayak kazası sonucu sağlık sorunları yaşamış ve ailesi tarafından bu süreç oldukça özel ve gizli bir şekilde yönetilmiştir.

Schumacher’ın sağlık durumu hakkında kamuoyuna sınırlı bilgi verilmiş ve ailesi gizliliğini korumak adına büyük bir çaba harcamıştır. Bu süre zarfında, magazin basını sürekli olarak Schumacher’ın durumu hakkında spekülasyonlar yapmış ve haberler üretmiştir. Ancak aile, bu konuda hassas davranmış ve gizliliğe saygı gösterilmesini talep etmiştir. Bazı medya kuruluşları ise sahte röportajlar üretmeye kalkışmıştır. Özellikle “Die Aktuelle” adlı magazin gazetesi, bu yönde bir girişimde bulunarak Michael Schumacher’ın hayali bir röportajını yayınlamıştır.

Alıntılar, yaşayan ya da ölmüş ünlülerle yapılan söyleşilerde uzmanlaşmış bir yapay zekadan gelmişti. İsteyen herkes character.ai adresinden bunu deneyebilir. Şimdi bu siteyi inceleyelim.

Karakter Kitabı’na Hoşgeldiniz!

Karakter Kitabı

Character.ai, bilgisayarlarla sınırsız konuşmalar ve bilim kurgu hayalini gerçeğe dönüştüren bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

Kendi karakterlerini oluşturarak kendi hayallerini hayata geçirmek isteyen herkes beta versiyonunda çalışan bu aracı kullanmalı. Ana sayfada gördüğünüz tüm karakterler, kendi araçları kullanılarak yapıldı.

Araç, iki farklı oluşturma deneyimini destekliyor. Hızlı mod, kullanıcıların 1 dakikadan daha kısa sürede ilginç karakterler oluşturabilmelerine olanak tanıyor. Gelişmiş mod ise, maceracı kullanıcıların daha güçlü araçlar kullanarak karakterlerini mükemmelleştirmelerine olanak tanıyor. Ayrıca değiştirebileceğiniz tüm karakter niteliklerini özetleyen bir referans bölümü de bulunuyor.

Metinlerin yanı sıra görseller de üretmek üzere tasarlanan karakterler bir simgeyle gösteriliyor.

Karakter Nasıl Oluşturulur?

Konuşmak istediğiniz birini veya bir şeyi seçin. Unutmayın karakterler her şey olabilir. Bir kitaptan karakter, tarihi bir figür, bir evcil hayvan hatta masanızdaki bir bitki bile olabilir! Onlarla konuşmak isteseydiniz bu karakterin ne söyleyeceğini bir düşünün… Belki ev bitkisi susamış olabilir veya ailenin köpeği kendisinden 3. şahıs olarak bahsetmiş olabilir…

Aklınızdaki bir konseptle gezinme çubuğunda + Oluştur’a ve ardından Karakter Oluştur‘a tıklayın.

Tabii öncesinde sizden siteye giriş yapmanızı veya kaydolmanızı isteyecek.

karakter oluşturma

Yalnızca 3 adımda (isteğe bağlı dördüncü adımla birlikte) bir karakter tanımlamanıza olanak tanıyan Karakter Oluşturma ekranıyla karşılaşacaksınız.

Ad, Karşılama ve Avatar bilgilerini doldurun.

Bu kadar! Oluştur ve Sohbet Et düğmesine bastığınızda karakterinizle konuşmaya başlayabilirsiniz.

Biraz konuştuktan sonra karakter ayarlarını açabilir ve girdiğiniz bilgileri değiştirerek veya yeni bilgiler ekleyerek karakter özelliklerinin tamamını inceleyebilirsiniz.

Karakterinizle ilgili daha fazla ayrıntıyı istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.

Şimdi isterseniz sitedeki hazır karakterlerden biri ile sohbet edin isterseniz kendi karakterinizi oluşturup onunla sohbet edin. Tercih sizin!

Ben öncelikle Mark Zuckerberg ile küçük bir sohbet ettim. Ekran görüntüsüne de aşağıya ekliyorum:

Mark Zuckerberg ile sohbet

Daha sonra kendim Cumali Kalaba adında hayali bir karakter oluşturdum ve ona bir soru sordum:

Çok eğleneceğinize eminim. Hemen deneyin ve düşüncelerinizi, deneyimlerinizi lütfen yazının sonundaki yorum alanına bırakın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et