Genel

Clash Of Clans Hile ve İpuçları

Clash of Clans popüler bir android oyun, çünkü çocukların oynayacakları kadar basit olmaları için minimal tutarlı zaman gereksinimleri ile inşa edilmiştir. Son zamanlarda en çok oynanan ve benimde merakla yükleyip oynadığım ve keyif aldığım eğlenceli bir oyun. Özellikle arkadaşlarınızı bir klana katılmaya ve bir grup olarak başlayınca eğlenceli oluyor.

Oyun oldukça basit olmasına rağmen, hazır olduğunuzda bilmeniz gereken birkaç şey var. Bunu göz önüne aldığımızda, şu anda hangi seviyede olursanız olun rakiplerinize bir avantaj sağlayacak birkaç ipucu toplamış bulunuyoruz. Okumaya devam edin.

 1. MÜMKÜN OLDUĞUNCA ÇOK SAYIDA ÇEŞİTLİ KAYNAK KOLEKSİYONU VE SAKLAMA ÜNİTELERİ OLUŞTURUN
  clash of clansClash of Clans, kaynak tabanlı bir strateji oyunudur ve tüm iyi kaynak tabanlı strateji oyunları gibi, her yere ulaşmak için mümkün olduğunca çok sayıda kaynak toplayıcıyı hızlı bir şekilde kurmanız gerekir. Bir ordu oluşturmak ve diğer köylere saldırmak eğlenceli, ancak kaynakları beklemek için harcadığınız her dakika kayıp. Bu nedenle ilk önce kaynak topluluğuna odaklanın ve bunu doğru yapın.Belediye Bina’nız tarafından izin verilen maksimum Altın ve Elixir koleksiyonerlerini oluşturduğunuzdan emin olun ve bu toplayıcıları olabildiğince sık tutun. Aynı şey kaynak depolama koleksiyoncularınız için de geçerlidir, özellikle Belediye Binası’nı hızlı bir şekilde seviyelendirmek istiyorsanız… Belediye Binası’ndaki yükseltmeleri karşılamak için büyük miktarda kaynak depolayabilmeniz gerekir ve özellikle oyunun ilk evrelerinde bu çok önemli.
 2. KAYNAK ÇEŞİTLERİNİ BİLİN
  Clash of ClansAltın ve Elixir’iniz sabit, tahmin edilebilir bir oranda üretilir. Klanınızda kontrol etme sayısını en iyi duruma getirmek için kaynak üreticilerinizin bilgi sekmesine bir göz atın. Her bir sistemin Altın veya Elyxir üretme oranını ve bu kaynağın depolama konteynırlarına atılmasına gerek kalmadan her sistemin tutabileceği toplam kaynak miktarını göreceksiniz.Kaynak toplayıcılarınızın hepsi aynı seviyedeyse, telefonunuzda her iki saatte bir kontrol etmenizi hatırlatmak için alarmlar ayarlayabilirsiniz. Bu, toplayıcılarınızın dolduğu yerde zaman kaybetmemenizi sağlar ve köyünüzü daha hızlı büyütürsünüz.
 3. RAKİBİNİZİN, KÖYÜNÜZÜN İÇİNDE ORTAYA ÇIKMASINA İZİN VERMEYİN
  Clash of Clans
  Belediye Binası’nı yükseltmek size yepyeni bir şeye erişmenizi sağlar ve bu neredeyse her zaman kendinize daha büyük bir temel oluşturmanın zamanı geldiğini gösterir. Duvarlarınızı ihtiyacınızdan daha büyük bir alana inşa etmeye karar verdiyseniz, köyünüzde genişleme için yer var. Sadece duvarları hareket ettirdiğinizde ya da duvarların arkasındaki boşluğu doldurduğunuzda bunu düzeltmek kolay, ancak köyünüzdeki herhangi bir boşluktan rakibinizin yararlanabileceğini hatırlamak isterim.Sıfır boşluklu bir taban oluşturmak için herhangi bir binayı hareket ettirin ve binayı indirdiğinizde ortaya çıkan beyaz alana dikkat edin. Tabandaki beyaz boşlukta boşluk olmadığı sürece, rakibinizin dışarıdan saldırmak zorunda kalacak ve köye ulaşması için savaşması gerekecek. Düşman askerinin üssüne ulaşmak için seyahat etmesi gereken mesafeyi arttırdığı ve savunmalar tarafından zayıflatılacak bu askerleri açık bıraktığı için insanların duvarlarının dışına binalar koyduğunu da görürsünüz.
 4. KALKANLARINIZI TEKRAR ÇALIŞTIRMAYIN
  Clash of ClansClash of Clans, kullanıcılara kalkan saati satın almalarını sağlar ve böylece diğer oyuncular size saldıramaz. Ancak kalkan almak için başka bir yol var ve biraz daha az onurlu olsa da, elde etmek için oyun içi para ödemek zorunda değilsiniz. Bir saldırı aldıktan sonra, kurtarma çabasına yardımcı olmak için belirli bir süre için oyun bir kalkan oluşturur. Kalkanınızın zamanına dikkat edin ve bunu, bir daha ki sefere daha iyi savunabilmeniz için köyünüzü ayarlamak için kullanın.
 5. YEŞİL TAŞLAR TÜM ÇEVRENDE GİZLİDİR
  Clash of Clans yeşil taşClash of Clans’da haritanıza yerleşmeyi seçtiğiniz topraklardan herhangi birinde büyümeniz uzun sürmüyor. Bu, peyzajı biraz temizleyen bazı kaynakları harcamanız anlamına geliyor. Daha düşük seviye halklar için pahalı bir iş ancak yapılması gerekiyor. Her harita, zaman zaman yeniden ortaya çıkan birkaç engeli olan 40 rastgele engel ile başlar. Teşvik olarak, haritanızı temizlerseniz köyünüz hem yeşil taş hem de deneyim kazanacak. Dolayısıyla köyünüzü büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi temizlediyseniz bile, yükseltilecek bir şey beklerken bir kaç tane kayayı ve ağacı vurmak zarar değil.Ayrıca, tatil temalı engellerin yanı sıra yeşil taş kutuları ile ara sıra karşılaşacaksınız. Tatil gereçleri sizi netleştireceğinden, bunlar normal engellerinizle aynı değildir Altın ve Yeşil Taş kutusu size 25 Mücevher getirir. Sonunda; 10, 50 ve 100 engeli gidermek için kilometre taşı başarılarına ulaşacaksınız. Bu başarılar size daha fazla Mücevher kazandıracak, bu nedenle temizlemeye devam edin.
 6. TEK OYUNCU GÖREVLERİNİ OYNAYIN
  clash of clans hileKalkanlarınız kalktığında bile, tek oyuncu modunda Goblin köylerine saldırmak için ordunu kullanabilirsin. Bir Goblin köyünü yok etmek için kazanılacak bir ödül yokken, saldırılarınız konusunda zekiyseniz ve sadece 100 savaşçıyı sahaya atmak zorunda kalmazsanız, oyunda hızlı para kazanmanın kötü bir yolu değil. Her seferinde size küçük miktarda Yeşil Taş kazandıran başarıların kilidini açmak için tek oyuncu görevlerini kullanabilirsin.
 7. HAVAN TOPUNU DOĞRU YERDE BULUNDURUNClash of ClansRakibinizin köyünüze savaşçılarla saldırıyor ya da duvarlarınızı parçalayan bir avuç devi mi, var?
  Onları doğru kullanırsanız havan topu ,en iyi arkadaşınızdır. Her havan topu açık bir avantaj ve dezavantaja sahiptir, ancak havan topunun alan hasarıyla başa çıkma kabiliyeti herkes tarafından bilinir. Ne yazık ki, havan topu çoğunlukla, kendilerine zarar vermekten kaçınmak için ateş edebilecekleri minimum bir menzile sahip.

  Havan topunuzu mümkün olduğunca köyünüzü savunan bir yere koymanız gerekiyor, ancak güvenliğini sağlamak için o bölgeyi zorlaştırmanız gerekir. Duvarlar, tuzaklar ve hatta diğer savunma kuleleri gibi en iyi olduğunu düşündüğünüz şeyleri kullanın. Düşmanları o beyaz alanda ne kadar uzun süre tutarsanız, başarı şansınız o kadar yüksek olur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin