Genel

Blog Yazarları

Bloglar, kullanıcılar için kısa bir sürede kendilerini internet üzerinden ifade edebilmelerine olanak sağlayan önemli bir iletişim aracı oldu. Bloglar zamanla popüler olup yazarlarına para da kazandırıyor. Türkiye’nin ilk ücretsiz blog platformu Blogcu.com’daki 1.200.000 blogun yaklaşık 200.000’i düzenli olarak güncelleniyor. Üstelik bunların %30’dan fazlası aldığı reklamlar sayesinde gelirde kazanıyor.

Bloglara düzenli ve yüksek trafik sağlamak için özgün, kaliteli ve sürekli güncellenen bir içerik gerekiyor. Bu noktada öğrencilerin özellikle rağbet göstermesi ve gelir kaynağı olması daha da ilgi çekilir bir alan oldu. Bunlar akşamları evinden oturup istedikleri konuda yazılar yazıyor ve sitelerini güncelliyorlar. Zamanla ziyaretçi kitlesine ulaşan blog ise blog yazarına gelir kazandırıyor. Bu noktada reklam şirketleri devreye giriyor.

Şöyle bir istatistiği de vermek gerek. Blogcu.com üzerindeki blog yazarlarının %72’si erkek, %28’i kadın.

Blog yazarları en çok sinema-TV konulu bloglar hazırlıyorlar ama müzik, spor, teknoloji, yemek, sağlık ve hobi konulu blogların sayısı da oldukça yüksek.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et