Genel

Ankara Mini Maker Faire Etkinliği

Dünya genelinde 185 farklı şehirde düzenlenen ve her sene 1.5 Milyon’a yakın ziyaretçinin katıldığı Maker Faire, Makers Türkiye, Makers Ankara ve IEEE ODTÜ işbirliği ile Ankara‘ya geliyor!

Maker Faire etkinliği ücretsiz olup ülkemizde “mini” ama bizim için büyük adım atarak Makers Ankara ile bu yıl ilk defa Ankara‘da düzenleniyor.

Daha önce maker kültürü adına yapılan çalışmaların ardından 31 Mart 2018 Cumartesi günü “Ankara Mini Maker Faire” mekan sponsorumuz TOBB ETÜ ÜNİVERSİTESİ’nin kongre merkezinde gerçekleşecek.

Öğrenmekten keyif alan ve yaptıklarını paylaşmaktan mutluluk duyan, meraklı insanların bir araya gelerek kendin yap kültürünü kutladığı uluslararası bir festivaldir. İnsanın doğasında olan “yapma/üretme” eğilimini, “anlat ve göster” eylemine çeviren Maker Faire mühendislerden sanatçılara, bilim insanlarından zanaatçilere herkesi bir araya getirerek projelerin sergilenebilmesi için ortak bir sahne görevi görür.

Ankara Mini Maker Faire Atölye Programı

Adres:

TOBB ETÜ Konferans Merkezi
Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Cd. No:43, 06510 Çankaya/Ankara

Navigasyon: https://goo.gl/maps/tUxQp3aqNAt

E-posta: info@makerhareketi.com

Detaylı bilgi için tıklayın

softmvh.com

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et