Eğitim

Alice Hackidhon “Bilişimle Üretim” Etkinliği ile Yeni Deneyimler

24 Mart tarihinde Konya Bilim Merkezi‘nde Bilişim Garaj AkademiSi, Oracle Academy, MEB ve Konya Bilim Merkezi sponsorluğu kapsamında gerçekleştirilen Alice Hackidhon “Bilişimle Üretim” Etkinliği sona erdi. Toplam 45 takımda yer alan 180 öğrencinin katıldığı bu etkinlikte öğrenciler kendilerine verilen görevi, Alice 3 platformu üzerinde tamamlamak için 2 saat boyunca ter döktü.

Çocuklar, yaklaşık 2,5 aydır Bilişim Garajı online platformunda çalışıyorlardı. Aldıkları online eğitim ile hünerlerini etkinlikte göstermeye çalıştılar. Kendilerine 4 görev verilip 2 saat içinde tamamlanmaları istendi. Etkinlik sonunda ilk 3’e giren takımlara ödüller verildi. Çocukların kazananlar açıklandığı andaki sevinç çığlıkları bu etkinliğe ne kadar hazır ve mutlu geldiklerinin bir kanıtıydı.

Çocuklar, ödül töreni öncesi Türkiye’nin ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nin gezme fırsatı da buldu.

Öğrencilerim de etkinliğe katıldı. İlk 3 arasına giremesek de onlar adına mutluyum. Hem yazılım ile geleceğe umut saldılar hem de böylesi bir deneyim onlara çok şey kazandırdı. Hem öğrendiler hem eğlendiler. Ayrıca 45 takımın (180 öğrenci) katılım gösterdiği bir kodlama etkinliğine katılma cesareti gösterdiklerinden dolayı gururluyum. Emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Emek ve yürek isteyen işler bunlar. İlaveten değerli hocam Dr. Selçuk ÖZDEMİR hocama da buradan özel teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Son olarak diyoruz ki: GELECEK BİLİŞİMDE.

coreldraw satın al

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et