Genel

3G Fiyaskosu

3g

3G teknolojisi ile neler umuyorduk, ne bulduk! Elin adamı uzaydan chat yapıyor, biz yıllardır beklediğimiz fakat Avrupa, ABD ve Japonyanın yıllar öncesinden kullandığı bu teknolojinin bizde bir fiyaskoya döndüğünü gördük.

3G, Türkiyede Temmuz ayının sonunda hizmete girdi. Bu kadar geç hizmete girmesinin sebebi ise GSM operatörü şirketlerinin birbirleri ile inatlaşması.

Türkiyede yabancılar tarafından 3G gibi eskimiş kabul edilen bu teknolojiyle yeni tanışan bizler, servislerle ilgili şikayetlere başladık. Bu şikayetler ise devam etmekte. Bir yandan, yoğun reklam kampanyaları ile kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışan operatörlerin bayileri önünde kuyruklar oluşurken, pekçok kullanıcının hatlarını 3Gye çevirdiğini duyuyoruz. Diğer bi yandan ise USB modemini alıp bilgisayarına takan kullanıcının hem beklediği yüksek hızı görememekten hem de sık sık hattan düşmeler yaşadığı ile ilgili şikayetler duyuyoruz. Dolayısıyla zaten geciken bu teknolojinin şu andaki durumu oldukça vahim. Operatörlerin soruna bir önce çözümler üretip standartları yükseltmsi gerekiyor. Ancak bu karmaşa içinde tek olumlu gelişme, rekabetten doğan kampanyalar oluyor.

Bakalım, önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmelerle karşı karşıya kalacağız. Hadi hayırlısı :)

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “3G Fiyaskosu

  • engin

    güzel yazıydı ve ayrıca sitenizde çok güzel olmuş başarılar.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et