Grafik Tasarım

Fotoğraftaki Saç Rengini Değiştirme

Fotoğrafınızda yeni bir saç rengi denemek ister misiniz? Cevabınız evet ise o zaman başlayalım:

Öncelikle PhotoShopta saç rengimizi değiştirmek istediğimiz fotoğrafımızı açalım.

Hair

Sonra Brush Tool aracını seçtikten sonra üstteki panelden uygun boyutta bir uç seçelim.

Hair

Sıra saç bölgesini şaretlemeye geldi. Öncelikle klavyeden \”Q\” tuşuna basarak quick mask moduna geçelim. Şimdi saç bölgemizi işaretleyelim, fakat saç kenarlarının çevresinde hata yapmayın.

Hair

İşaretleme işlemi bittikten sonra tekrar “Q” tuşuna basarak maskeleme modundan çıkalım. Fotoğrafımız seçili görülecektir. Fakat seçimin tersini almak için Select > Inverse seçeneklerine tıklayalım.

Hair

Şimdi saçı boyayacağız. Bunun için yeni bir Fill layer oluşturacağız. Sırasıyla Layer > New Fill Layer > Solid Color seçeneklerine tıklayın. Açılan penceredeki Mode bölümünden Soft Light seçeneğini seçin ve OK butonuna tıklayın.

Hair

Bu işlemden hemen sonra karşımıza renk seçme penceresi gelecektir. İstediğiniz rengi seçerek OK butonuna basın. Seçeneğiniz renk önizlemeli olarak fotoğrafınızda göreceksiniz, o yüzden seçeceğiniz renk ideal olmalıdır ki saç renginiz, yeni rengi içine yedirmeli.

Hair

İşte bu kadar :)

Kolay gelsin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

6 thoughts on “Fotoğraftaki Saç Rengini Değiştirme

 • Talat Cemre Can

  Çok hoş bir efekt. Deniyecem. :)

 • Tasarist

  İşime Yaradı Teşekkürler

 • Mustafa Hazırcı

  Photoshop’a yeni başlayanlar için yararlı olacak bir ders (:

 • Off road

  Harika anlatmışsın teşekkür ederim Google aramasından girdiğimde daha basit bir program olacağını tahmin ettmiştim ancak anlatılana göre bunu photoshop’tada gayet rahat yapabilirim. Hemen deniyorum bakalım :)

 • serdar

  Photoshop la yapılamayacak bişey yok gibi.Yıllardır uğraşırım böyle bişey varmı diye hiç merak bile etmemiştim. Efekti deniycem teşekkürler.

 • çekmeköy nakliye firmaları

  emeğinize sağlık.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et