Eğitim

TRT EBA TV’de Yaz Okulu Başlıyor

29 Haziran Pazartesi tarihinden itibaren TRT EBA TV İlkokul, Ortaokul ve Lise yaz okulu başlıyor. Öğrenciler öğretmenler ve aileler için sürprizler olacak yaz okulu, 29 Haziran Pazartesi günü saat 10:00 da başladı. Çocuk Dostu Eğitim Yayınları, Genç İşi İçerikler, “Bizden” Aile Kuşağı, “Öğretmenler Odası” ve çok daha fazlası TRT EBA TV’de…

MEB Ziya SELÇUK konu ile ilgili şu mesajı paylaştı:

Dil eğitiminden spora, bilimden teknolojiye, sanattan yaşam becerilerine zengin ve keyifli bir yayın akışı ile sizlerleyiz. Bu dersler yaz tadında…

MEB Bakanı Ziya SELÇUK

Yaz okulu programı, bugünden itibaren 28 Ağustos’a kadar ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV üzerinden yayınlanacak.

Yaz okulu programının en keyifli bölümlerinin Tasarım Beceri Atölyeleri (TBA) olduğuna işaret eden Selçuk, bilim, teknoloji, kültür, sanat, spor ve yaşam becerileri alanında farklı birçok etkinlik ve deney yapılacağını söyledi. Öğrencilerden bu programları takip etmelerini isteyen Selçuk, öğrencilerin çok yönlü ve öğrenmeye açık insanlar olarak yetişmesi için bu alanlarda bilgi ve becerilerini artırmasının önemini vurguladı. Bilim ve teknoloji alanlarında deneyler yapılacağını, kodlama öğrenileceğini, basit makinelerin ve robotların programlamalarının nasıl yapıldığının görüleceğini ifade eden Selçuk, “Bu kuşak beni çok heyecanlandırıyor. Kültür ve sanat kuşaklarımızda hem ülkemizin hem de dünyanın kültür varlıkları ve sanat eserleri hakkında dolu dolu içeriklerimiz var. ‘Bir sanat eseri nasıl yorumlanır, nasıl eleştirilir’ birlikte öğreneceğiz. Bu arada ben karikatür atölyesini özellikle takip etmeyi düşünüyorum. Siz de sakın kaçırmayın.” diye konuştu. Spor kuşağında, geleneksel ve çağdaş spor dallarına ve bu spor dallarının kurallarına yer verildiğini belirten Selçuk, spora ilgi duyan herkesin bu kuşağı izlemesini önerdi.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et