Eğitim

SUNU: Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Tanıtımı

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi yenilenen öğretim programı ile 5. sınıflar için hazırladığım tanıtım sunusu olarak ilk derste giriş olarak kullanabilirsiniz. Derslere başlamadan önce sene başı ilk derste öğrencilere ders hakkında özet bilgiler sunan bir sunu olarak hazırladım.

NOT: Sunu içeriğini 11 Eylül 2023 tarihinde güncelledim.

Sunu içinde yer alan başlıklar şunlar;

1- Teknoloji Her Yerde

2- Tanıtım Videosu (eba.gov.tr üzerindeki videoya bağlantı)

3- Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Saatleri

4- Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi İhtiyaç Listesi

5- Öğreneceklerimiz (Öğretim Programı)

6- BT Sınıfında Uyulması Gereken Kurallar

Öğretmen arkadaşlarımın kullanımına sunuyor, değerli yorumlarınızı bekliyorum. Lütfen eksik gördüklerinizi veya her türlü düşüncenizi yazmaktan çekinmeyin.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Tanıtımı sunusunu PowerPoint 2010 programında hazırladım. İstediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

bty dersi tanıtımı

Faydalı olması dileğiyle.

Dosya boyutu: 6,04 MB

Dosya türü: PPTX

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Tanıtım Sunusu

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi, ortaokul 5. ve 6. sınıflarda öğrencilere temel bilişim becerilerini kazandırmayı hedefleyen bir derstir. Bu ders, öğrencilere bilgisayar kullanımı, temel programlama kavramları, bilgisayar ağları, internet güvenliği gibi konuları öğretir.

  1. sınıfta öğrenciler, bilgisayar donanımı ve yazılımını tanıma, temel ofis programlarını kullanma becerileri, internet ve arama motorları kullanımı gibi konularla tanışırlar. Ayrıca, dijital güvenlik ve çevrimiçi etkinliklerdeki olası riskler gibi konulara da değinilir.
  2. sınıfta ise öğrenciler daha ileri seviye konuları öğrenir. Temel bilgisayar programlama mantığı ve algoritma oluşturma becerileri kazanırlar. İnternet etiği ve dijital ayak izi gibi konular da 6. sınıf müfredatının bir parçasıdır.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi, öğrencilere çağımızın dijital dünyasına uyum sağlama ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabilme becerileri kazandırır. Bu ders, öğrencilerin teknolojiye güvenli ve sorumlu bir şekilde erişim sağlamalarını ve onları gelecekteki kariyerlerinde başarılı olmaya hazırlar. Bu çerçevede öğrencilerin 5. ve 6. sınıfta Robotik Kodlama, 6. ve 7. sınıfta Dijital Sanatlar, 7. ve 8. sınıfta ise Yapay Zeka Uygulamaları seçmeleri derslerini seçmelerini öneriyorum.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et