Eğitim

Okullar Kapanacak mı?

Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim son mı erecek? 2022 yılı başında okullar ve üniversiteler uzaktan eğitime geçer mi? Soruları hem veliler hem de öğrenciler tarafından daha sık soruluyor oldu.

Bulaşıcılığı yüksek olan Omicron vaka sayısı artışı nedeniyle “okullar kapanacak mı?” diye herkes merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer salgın sürecinde eğitim ile ilgili akıllara takılan sorulara yanıt verdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim hakkında açıklama yaptı.

OKULLAR KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Omicron vakalarının artmasına ilişkin net olarak konuştu ve şunu söyledi: “Şu an itibarıyla yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil.

Mahmut Özer, dünyada Omicron vakalarının artmasının Türkiye’de de okulların yüz yüze eğitime devam etmesiyle ilgili tartışmaları tekrar gündeme getirdiğini belirtti. Göreve geldiği günden itibaren okulların yüz yüze eğitime açılması yönünde kararlı bir duruş sergilediğini ifade eden Özer, 6 Eylül tarihi itibarıyla tüm kademe ve sınıf seviyelerinde haftada 5 gün yüz yüze eğitime başarılı bir şekilde devam ettiklerinin altını çizdi.

Mahmut Özer, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun destekleriyle artık okulların nasıl açık ve güvenli tutulacağını bildiklerini dile getirdi.

ÖĞRETMENLERİN AŞILANMA ORANI

Mahmut Özer, bu süreç içinde en büyük avantajlarının öğretmenlerin aşılanma oranlarının yüksekliği olduğunu ifade etti ve “En az bir doz aşı olan öğretmen oranımız yüzde 93, en az iki doz aşı olan öğretmen oranımız ise bugün itibarıyla yüzde 89. Aşı olmayıp hastalığı geçirerek antikor oluşturan öğretmen oranımız ise yaklaşık yüzde 5. Dolayısıyla en az iki doz aşı olan ve antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 94’e ulaştı.” bilgisini verdi.

Okulların ilk açılması ve son kapatılması gereken yerler olduğunu sık sık ifade ettiğini belirten Özer, “Yeni varyantlar ortaya çıktığında hemen ilk akla gelenin okulların yüz yüze eğitime ara vermesi tartışmalarını yersiz buluyorum.” dedi

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et