Eğitim

Kodla Büyü ile Kodlama Haftası Etkinliği Başladı!

10-25 Ekim tarihleri arasındaki Kodlama Haftası etkinlikleri farklı kurum veya kuruluşlar tarafından çeşitli etkinliklerle yürütülmekte. Kodla Büyü tarafından hazırlanan Kodlama Haftası Etkinliğine katılım göstermek isteyenler için hala geç değil. Kodla Büyü, Kodris platformu üzerinden ilk 40 sahnesini öğrencilere açıyor.

Öğrencilerinizin kodlama bilgisi seviyelerini ve hızlarını kontrol etmek için Kodlama Haftası Etkinliği’nden yararlanabilirsiniz.

Kodla Büyü ile Kodlama Haftası Etkinliği Hakkında

Öğrencilerinizin keyifle çözebileceği Kodlama Haftası Etkinliği, Kodla Büyü’nün ilk 40 sahnesini içeriyor. Etkinliği her bir sınıfınız için Kodlama Haftası boyunca Başlat düğmesine basarak istediğiniz zaman başlatabilir ve Bitir düğmesine basarak istediğiniz zaman bitirebilirsiniz.

Siz etkinliği başlattıktan sonra ilgili sınıftaki öğrencilerinizin mutlaka Kodla Büyü giriş ekranından kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak giriş yapmaları gerekecek. Öğrencileriniz giriş yaptıktan sonra Kodlama Haftası Etkinliği’ni çözmeye başlayabilirler. Giriş için şu bağlantı kullanılacaktır: https://kodlabuyu.kodris.com/login

Öğrencilerinizin şifresi, kullanıcı adı ile aynı olacaktır.

Kodlama Haftası etkinliğini her sınıf için yalnızca bir kez kullanabilirsiniz.

Etkinlik başlatıldıktan sonra öğrencileriniz birinci sahnesinden başlayıp kırkıncı ve son sahnesine kadar çözerek ilerleyebilirler.

Öğrenciler çözdükleri ve geride bıraktıkları sahnelere geri dönemezler.

Etkinliğe katılan öğrencilerinizin gelişimlerini, ne kadar ilerlediklerini ve kaç yıldız aldıklarını sınıf isminin hizasındaki küçük üçgene tıklayarak görebilirsiniz.

Kodlama Haftası’nda Kodla Büyü ile kodlama eğitimlerine katılan öğrenciler için bir katılım sertifikası düzenlenecektir. Katılım sertifikası almaya hak kazanan öğrencinizin sertifikasını isterseniz EBA Portfolyo alanındaki Sertifikalar alanına yükleyebilirsiniz. Böylece öğrencinizin EBA’daki puanı yükselecek ve başarısının kayır altına alınmasından dolayı mutlu olacaktır. Başka bir alternatif olarak, Kodlama Haftası boyunca öğrencilerinizi motive etmek amacıyla sertifikayı basarak öğrencilerinize verebilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et