Eğitim

Döküman Yönetim Sistemi (DYS) Kullanım Klavuzu ve Bilmeniz Gerekenler

MEB, artık online sisteme hızlı bir geçiş yaparak kağıt sarfiyatını da önleyerek bilişim sistemleri üzerinden online olarak döküman yönetim sistemine geçiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı; işlemlerin hızlı yürütülmesi, kağıt israfının önüne geçilmesi gibi sebeplerden dolayı 2012 yılında Bakanlık ve İl MEM’ler, 2014 yılında ise tüm ilçe MEM’ler Doküman Yönetim Sistemine (DYS) geçiş yapmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün kurum ve okullarında Kasım 2016 tarihinden itibaren DYS’ye geçişler hızlanarak bütün işlemler Doküman Yönetim Sistemi üzerinden yürütülecektir. Bütün resmi yazılar DYS üzerinden yürütülecek ve bu sistem üzerinden onay verilip, sayı numarası otomatik olarak alacaktır.

2016 Kasım ayında Bolu ilinin tüm okulları ve Ankara’nın Çankaya ilçesinin okulları DYS’ye geçmiştir.

1 Şubat 2017 tarihinden itibaren ise Ankara, Aksaray, Amasya, Denizli, Erzincan, Kahramanmaraş, Niğde, Osmaniye, Sivas, Sakarya illerinin tüm okul ve kurumları DYS’ye geçecektir. Daha sonrada diğer iller geçecektir.

DYS kullanım klavuzu indir ve oku.

Gelen evrak veya giden evrak alanlarındaki evrakların DYS Sistemine yüklenmesi .pdf

ucuz twitter beğeni satın al

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et