BTR Yönetmeliği ve Tereddüt Edilen Hususlar

Fatih Projesi, eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini ve BT araçlarının öğrenme ve öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edecek şekilde derslerde etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla uygulamaya konulmuştur.

Uygulama planı doğrultusunda proje, öncelikle ortaöğretim okullarında başlamış (lise, anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, imam hatip lisesi), bu okullarımızın büyük çoğunluğunda etkileşimli tahta kurulumları tamamlanmış ve halen tamamlanmaya devam eden okullar yer almaktadır. Bu proje kapsamında donanım kurulumu yapılan okullar öncelikli olmak üzere, öğretmen ve öğrencilerimize rehberlik yapması amacıyla,  “Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği” görevlendirilmesi yapılmaktadır.

Süreç içinde BT Rehber Öğretmenliği görevlendirilmesinde tereddütler oluştuğu ve iller arası farklı uygulamalar yapıldığı görülmektedir. Bu yazıda tereddüt edilen hususlar hakkında resmi yazıyı ve BTR yönetmeliği yazısını sizinle paylaşıyorum.

  • Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi (tereddüt edilen hususlar) yazısı için tıklayınız.
  • 28/09/2012 Tarihli BT Rehberliği Görevi Konulu yazıyı indirmek için tıklayınız.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın