Eğitim

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Materyalleri

Güncellenen Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Programı’na uygun olarak hazırlanan öğretim materyalleri öğretmen ile öğrencilerimizin kullanımına sunuldu.

Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokullarında haftada ikişer ders saati olarak okutulan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi Öğretim Programı, MEB tarafından güncellendiği bildirilmişti.

3 Ekim 2017 tarihinde, öğrencilerin ve öğretmenlerin bu dersle ilgili yeterliklerinin arttırılmasını sağlamak amacıyla  Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Google Arasındaki Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersine Yönelik İş Birliği Protokolü kapsamında 5. sınıflar ve 6. sınıflar için hazırlanan “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Materyalleri” öğretmen ile öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştu. Materyal olarak interaktif sınıf içi etkinlik uygulamaları, çalışma kâğıtları, sunumlar, animasyonlar ve öğretmen rehberi hazırlandı. Bu materyallerle, öğrencilerimize yenilikçi bir öğrenme deneyimi sunuldu.

Bloguma eklediğim BTY Dersi menüsü altındaki Materyaller seçeneğinden (sayfanın en üstünde) tüm sınıfların Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi materyallerine ulaşmanızı sağladım. Böylece tüm sınıfların öğretim materyallerini bir düzen içinde sunarak istediğinize ulaşmanızı sağladım. Umarım beğenir ve faydalanırsınız.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Materyallerine ulaşmak için buraya tıklayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et