Eğitim

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kitapları Çıktı!

BBNET & SIFIRBİR Yayınevi ortak girişimi ve beş Bilişim Teknolojileri Öğretmeni tarafından yazılan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım yardımcı ders kitapları ÇIKTI.

Alanında hazırlanmış tüm öğretmen ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılayan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım yardımcı ders kitapları uzun süren bir ekip çalışmasının ardından eşsiz bir eser olarak baskıdan çıkmıştır. Pandemi süresince, Türkiye’nin farklı illerinde fiilen görev yapan, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Cemal Güngör GÖKALP, Emrah HAS, Hakan YANDIM, Ömer DURMUŞ, Ömer Faruk KARAKAŞ tarafından yazılan/hazırlanan 5. 6. 7. ve 8. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi kitapları öğretmen ve öğrencilerimiz için satışa çıktı.

Neden Bu Kitapları Yazdık?

5. ve 6. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için MEB ve Google tarafından hazırlanan dijital öğretmen rehberi mevcuttu. Fakat 7. ve 8. sınıflar Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için herhangi bir kaynak kitap yok. Dolayısıyla öğretim programına uygun piyasada 7. ve 8. sınıflar için bir kaynak olmaması hem Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri hem de öğrenciler için bir eksiklik idi. Bu kapsamda alana katkı sağlayacak olan bu kitapları daha çok önemsiyorum. Çünkü 7. ve 8. sınıf Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için ilk ve tek kaynak kitap! Ayrıca ortaokul tüm sınıf seviyelerinde hazırlanmış olan kitaplar, bol konu anlatımlı 180-210 sayfa aralığında değişiyor.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kitaplarının Özellikleri

  • Renkli Baskı
  • 80 gr. 1. Hamur Kâğıt
  • 26,5 x 19,5 cm Ebat
  • Ortalama 180-210 aralığı
  • Ünite Başı Düşünelim-Konuşalım Soruları
  • Bol Etkinlik Örnekleri
  • Özgün ve Güncel Konu Anlatımlı
  • Bunları Biliyor Musunuz? Notları
  • Ünite Sonu Bilgimi Ölçüyorum Testleri
5. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım ders kitabı

Toplam 183 sayfa

6. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım ders kitabı

Toplam 192 sayfa

7. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım ders kitabı

Toplam 188 sayfa

8. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım ders kitabı

Toplam 208 sayfa

Kitapları incelemek için TIKLAYIN

İnternet üzerinden indirimli satın alabileceğiniz bağlantılar

Kitap Bilgini:
https://www.kitapbilgini.com/yayinevi/sifirbir-yayinevi/?a=bbnet

n11:
5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
7. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
8. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım

Kitapları Temin Edebileceğiniz Bayi Listesi: https://www.sifirbiryayinlari.com/content/6-Bayilerimiz

Yazar Görüşleri

2020 yılının Şubat ayında başladığımız bu uzun maceranın artık sonuçlarını görme vakti!
Alanımızda var olan düzenli kaynak eksikliğini gidermek için BilgisayarBilisim.net aracılığıyla bir araya gelen yazar ekibi çok titiz bir şekilde aylarca sürdürdüğü yazım işlemini noktaladı. Yayınevinin gerekli tasarım ve hazırlık aşamasından sonra kitabımız bugünlerde somut hale geldi.

Cemal Güngör GÖKALP

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi için alana katkı sağlayacak ve tüm öğrenci ve öğretmenlerimize yardımcı ders kitabı niteliğinde olan kitaplarımızda yer alan ekibin içinde yer almaktan mutluluk duyuyorum. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Ders Kitabı eksikliğini giderecek olan dopdolu bu kitapların özellikle pandemi sürecinde yazılmış olması ayrı bir önem kazanıyor. Öğretmenlerimizin ciddi bir zaman ve emeği ortadadır. Bizler yazdık, hazırladık, kontrol ettik, yeri geldi tasarımlara katkı sunduk. Özetle kitapların A’dan Z’ye en iyisi olması için emek sarfettik. Artık takdir sizlerin.

Emrah HAS

Daha önce yayınladığım Bilgisayar Öğrenmenin Kısayolu, İleri Excel Öğrenmenin Kısayolu ve Outlook Öğrenmenin Kısayolu kitaplarında elde ettiğim tecrübe ile kendimi bu çalışmanın içerisinde buldum. Alanında uzman kişiler ile ortak çalışma yapmak oldukça keyifliydi. Bu tür kitaplarda işin mutfağından eğitmenlerin çalışmaları her zaman daha başarılı olmaktadır. 800 sayfaya yakın eserlerimiz alana bir standart getirmek ve kaynak eksikliğini gidermek adına oldukça önemli.

Hakan YANDIM

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için 5-6-7-8. sınıf seviyelerinde müfredatı ve fazlasını içeren bir eğitim kaynağının yazar kadrosunda olmak benim için oldukça heyecan vericiydi. Kitaplarımızın ortaya çıkmasında emeği geçen yazar arkadaşlarıma, BilgisayarBilisim.net ailesine ve 01 yayıncılığa teşekkürlerimi sunarım.
Kitaplarımızın yazım sürecinde uzun vakitler harcadık. İnce eledik, sık dokuduk. Hem öğretmenlerin ders işlemesini kolaylaştıracak, hem de öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini sağlayacak etkinlikler, örnekler ve çalışma soruları gibi bölümlere kitaplarımızda yer verdik. Kitaplarımız basıldıkları tarih itibariyle en güncel bilgi ve uygulamaları içermektedir. Tüm ortaokul basamaklarında Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için kaynak kitap olarak kullanıma hazırdır. Sonraki baskılar için görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

Ömer DURMUŞ

Şimdiye kadar bilişim teknolojileri ve yazılım alanında birkaç kitap yayınlanmıştı. Ama bu kitaplar öğretmen ve öğrencinin ihtiyacını karşılamaktan uzaktır. Yeni yayınlanan kitaplar ise bilişim teknolojileri ve yazılım dersi alanında önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır. Artık bundan böyle öğretmen ve öğrenciler yeni bir kaynak arayışına girmeyecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ömer Faruk KARAKUŞ

BBnet Tavsiye Yazısı

Bilişim teknolojileri alanında en güncel bilgileri bulabileceğin, öğrenirken doyasıya eğleneceğin kitabımıza hoş geldin.

Kitabımızın yazarları bilişim dünyasının mutfağında yer alan, 10 yılı aşkın süredir bilişim alanında eğitimler veren profesyonel bir ekipten oluşuyor. Bilişim dünyasında ihtiyacın olan bütün bilgileri bu kitapta topladık. Güncel bilgilerin yanı sıra yakın gelecek teknolojilerine de yer verdik. Türkiye’nin her yerinden Bilişim Teknolojileri eğitimcilerinin buluşma yeri olan bilgisayarbilisim.net olarak içeriği ve etkinlikleri, alanda eğitim veren ve işinde uzman yazar ekibi tarafından hazırlanan bu güzide eserle gurur duyuyoruz. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin yanı sıra Bilişim Teknolojileri alanına da büyük bir katkı sağlayacak böyle bir kaynak hazırlanması bizi oldukça mutlu etmiştir. 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde hazırlanan eserin 7 ve 8. sınıfta alanda hazırlanmış ilk kaynak olması da ekibin öncü ruhunu ortaya koymuştur.

BBNET olarak eserin hazırlanmasında başta yazar ekibi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm eğitimci ve öğrencilerimize eseri tavsiye ediyoruz.

Kitap boyunca ilerlerken karekod yönlendirmeleri sayesinde konu ile ilgili videoları izleyebileceğin, öğrendiklerini keyifli etkinlikler üzerinde uygulayabileceğin, bölüm sonlarında ise değerlendirme soruları ile öğrendiklerini ölçebileceğin keyifli bir dünya hazırladık senin için. Sayfaların arasına serpiştirdiğimiz püf noktalar sayesinde, artık birçok işlemi daha kolay yapabileceksin. ‘Düşünelim Konuşalım’ bölümünde beraber tartışacağımız konu başlıkları eminim çok ilgini çekecek. ‘Bunları Biliyor musunuz?’ bölümünde verdiğimiz bilgileri belki de ilk defa duyuyor olacaksın ve bu bilgiler eminim seni çok şaşırtacak. Bu kitap sayesinde sen de bilinçli bir teknoloji kullanıcısı olacaksın. Ne duruyorsun? Bilişim adına öğrenmek istediğin ne varsa burada. Hadi gel! teknoloji dünyasının kapılarını beraber açalım.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et