Eğitim

Bilişim Mesleklerinden Hangisi Size Daha Uygun, Öğrenin

Bilişim mesleklerinden hangilerinin kişisel özelliklerinize göre daha uygun olduğunu tespit etme imkanı bulabileceğiniz bir platform tanıtmak istiyorum.

BİLİŞİM ALANINDA YAPAY ZEKA İLE MESLEK SEÇİMİ

Meslek seçimi sürecindeki gençler için Bilişim Teknolojileri alanındaki donanım teknisyeni, network elemanı, sistem yöneticisi, web tasarlayıcı, yazılım geliştirici, satış elemanı / yöneticisi, eğitmen veya danışman gibi temel mesleklerden hangilerinin kendi kişisel özellikleri ve temel yetkinliklerine uygun olduğunun tespit ederek ve bu tahminlerin yapılırken bu mesleklerdeki profesyonellerden elde edilen bilgileri yapay zeka ile değerlendirerek doğru meslekleri belirleyen bir platform ile sizleri tanıştıralım:

https://www.cizgi-tagem.org/eforms/it-career-index/74/

TÜBİDER tarafından hazırlanan anket, 4 sayfa ve 130 sorudan oluşmaktadır, ancak seçenekler çok detaylıdır. Bu anket ile kimse sizi değerlendirmeyecek; gerçek bir sonuç alabilmeniz için cevaplarda dürüst olmanız gerekmektedir. İş hayatının beklediği yetkinlikler genellikle beklenilenin üstündedir; bunu da göz önüne almanız gerekir.

Anket soruları detaylı ve çok ciddi hazırlandığından sonuna kadar gitmeyi göze alamıyorsanız veya üstün körü cevaplar verecekseniz boşuna başlamayın.

Anket sorularına verilebilecek cevaplar daha önceden bilişim mesleklerinde başarılı olan kişilere sorulan sorular ve verilen cevaplar baz alarak yapay zeka ile ağırlıklandırılmıştır. Hangi mesleğe ne kadar uygun olabileceğiniz buna dayanan bir akıllı algoritma ile tespit edilmektedir.

Bazı sorular size anlamsız veya tekrar gibi gelebilir. Bunlar cevapların niteliğini kontrol amaçlıdır. Özellikle fazladan açıklama da yapılmamaktadır.

Dikkat! Sistem online çalışmakta ayrıca birbirleri ile çelişen cevapları kontrol etmek ve soruların okunduğundan emin olabilmek için yavaştır. Üstünkörü cevaplar verecekseniz hiç denemeyin.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et