Eğitim

Bilişim Garajı Atölyesine Gezi

Hami projesi kapsamında Tema Koleji ve İzciler Ortaokulu olarak birlikte Gazi Teknoparka giderek atölye gezdik. Arduino prototiplerini ve örnek projeleri yerinde inceledik.

İzciler Ortaokulu ve Tema Koleji, hami projesi kapsamında ilk faaliyetimizi 13 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdik. İki okul birlikte Gazi Teknoparka giderek Bilişim Garajı atölyesini gezdik.

Her iki okulun 7. sınıf öğrencileri, bilişim teknolojileri öğretmenleri eşliğinde Arduino proje çalışmaları, örnek projeler, dijital uygulama gibi çalışmaları yerinde gördü. Her iki okulun öğrencileri beşerli gruplar halinde hem gezdiler, hem incelediler. Öğrenciler atölye ortamını görme imkanı buldular. Daha önce görmedikleri arduino projelerini somut olarak yerinde incelediler. Farklı sensörleri gözlemlediler. Soru sordular, cevap buldular. Arduino ve kodlama ile neler yapabileceklerini keşfettiler. En son ise dijital gerçeklik ile tanışıp uygulamayı incelediler. Çıkışta ise meyve suyu ikramı öğrencileri mutlu etti.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çok faydalı bir gezi oldu.

buy project professional 2016

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et