Eğitim

“BENİM OYUN SANDIĞIM” YOLA ÇIKTI

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda okul öncesi eğitim almamış çocuklara ulaşmak için “Benim Oyun Sandığım” adlı eğitim seti ve takvim hazırlandı. Sandıklar 26 pilot ildeki aileler için yola çıktı.

2023 Eğitim Vizyonu ile okul öncesi eğitimi zorunlu eğitim kapsamına almaya hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı, geçiş sürecinde özellikle kırsal bölgelerdeki çocuklara ev ortamında ulaşmak için “Benim Oyun Sandığım” adlı eğlenceli bir eğitim seti ve bir takvim hazırladı. Sandıkların pilot uygulamanın yapılacağı 26 ilde tespit edilen ailelere ulaştırılmak üzere yola çıktığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İçindeki oyun materyallerini Ders aletleri yapım merkezimizde kendimiz ürettik ve bir de 365 günlük eğitim takvimi hazırladık. ” dedi. Hedef, erken çocuklukta ulaşılamayan ailenin kalmaması…

BENİM OYUN SANDIĞIM HAKKINDA

  • 25 parça eğitim materyali (sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yap-boz ve hikaye setleri gibi)
  • Çocukların gelişimine katkı sunacak etkinlikler ve pratik bilgilerin yer aldığı bir de takvim
  • 21 ayrı başlıkta yaklaşık 2 bin 650 içerik
  • Uygulama e-okul ile izlenecek

Kaynak: http://www.meb.gov.tr/benim-oyun-sandigim-yola-cikti/haber/19460/tr

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et