Eğitim

Ankara’da Okullar Tatil mi? Valilik Açıklama Yaptı

Ankara Valisi Vasip Şahin kar tatili açıklaması yaptı! 7 Ocak Salı günü yani yarın Ankara’da okullar tatil mi? İşte Valilik açıklaması.

Ankara’da sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı ve akşama doğru etkisini azalttı. Başkentin beyaza bürünmesi ile birlikte başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlar yarın Ankara’da okullar tatil mi sorusunun cevabını araştırmaya koyuldu. Bunun yanı sıra kar yağışının ne kadar süreceği de merak edilirken öğrenciler, Twitter üzerinden Ankara Valisi Vasip Şahin’i mesaj yağmuruna tuttu. 23:00 da Vasip Şahin son dakika bilgisi olarak Twitter hesabından kar tatili açıklaması yaptı. Vasip Şahin, hava durumuna ilişkin bilgileri paylaştı. Peki, Ankara’da okullar tatil mi ve Ankara Valiliği kar tatili ile ilgili ne açıklama yaptı?

İşte Ankara Valisi, Vasip Şahin tarafından yapılan resmi açıklama:

Meteorolojiden alınan son tahmin ve değerlendirmelere göre Ankara genelinde devam eden kar yağışı karla karışık yağmura dönüştüğü ve buzlanma beklenmediği için İlimizde eğitime ara verilmesi düşünülmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Vasip Şahin
vasip şahin

Rüzgarın da etkisiyle görüş mesafesini kısaltan yoğun kar yağışı, trafik akışını yavaşlattı.

Şehir içinde kayganlaşan yollarda sürücüler zor anlar yaşarken, şehir girişlerinde ağır tonajlı araçlar kuyruklar oluşturdu.

Çankaya, Yenimahalle, Keçiören ve Etimesgut gibi metropol ilçelerde kaygan yollar nedeniyle maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et