Açıköğretim Sistemi Artık Üç Boyutlu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi güncel teknolojilerin öğrenme ortamlarında kullanılmasında şimdi de üç boyutlu (3D) platformlarla öncülük ediyor. Üç boyutlu modelleme ve Web teknolojileri ile desteklenen dijital
platformda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tanıtım ve bilgilendirme videoları, albümler, kataloglar, sosyal medya içerikleri ve kurumsal Web hizmetleri tanıtılıyor. 3D platform http://gnc.anadolu.edu.tr internet adresinden 14 Ağustos’ta kullanıma açıldı. Bu tarihten itibaren sistemi 3 bin 169 kullanıcı ziyaret etti.

Uygulamada Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde yer alan Açıköğretim binasının gerçeğine uygun tasarımları kullanıldı. Bu üç boyutlu platformda ziyaretçiler Açıköğretim binası içerisinde gezerek Açıköğretim Sisteminin sunduğu hizmetleri inceleyebilecekler.

Proje ile ilgili bilgi veren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Yücel Güney, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi eğitimde ileri teknoloji kullanımı konusunda öncü konumda. Sistemin sunduğu platformlarda en güncel teknolojilerden yararlanarak hem öğrencilerimize kesintisiz bir öğrenme deneyimi sağlamaya çalışıyor hem de bu konuda öncülük ediyoruz. Üç boyutlu platformların eğitim amaçlı kullanılması bu işin en güncel ayaklarından biri. Açıköğretim Sistemi sadece Türkiye’de değil dünya çapında açık ve uzaktan öğrenme alanında öncülük etmeye devam ediyor.” dedi.

Dijital ortam olarak üç boyutlu platform geliştirme teknolojilerinin hızla geliştiği günümüzde sanal gerçeklik uygulamalarının gerçeğe yakın öğrenme ortamları oluşturmak için giderek daha fazla kullanılacağı ön görülüyor.

Yrd.Doç.Dr. H. Cem SAYIN 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: